Bu bebek bağırsakları dışarda doğdu

Bu bebek bağırsakları dışarda doğdu.8213
  • Giriş : 22.07.2008 / 23:51:00
  • Güncelleme : 22.07.2008 / 22:46:41

Hatay İskenderun'da bağırsakları dışarda doğan bebek ameliyatle hayata döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakan-Dilek Kurt çiftinin normal doğum süresinden bir ay önce İskenderun Devlet Hastanesi'nde dünyaya gelen bebeğin bağısakları dışarıda doğmuştu. Beş bin bebekte bir görülen rahatsızlıkla ilgili olarak hemen 1 günlükken ameliyata alınan ve Birkan adı verilen bebek başarılı operasyon sonucu sağlığına kavuştu.

Bu durumda olan bebeklerde daha ciddi sıkıntılar olabileceğini belirten ve Birkan bebeğin şanslı olduğunu belirten Opr. Dr. Şuuri Sümer, "Bu bebeğimizin doğduğu zaman bağırsakları dışarıdaydı. Göbek kapanması gerekirken, bağırsaklar fıtıklaşmış durumdaydı. Bu bazen daha da ağır olabilir. Tüm organlar dışarıda olabilirdi. Ancak bu bebeğimizde karşılaştığımız rahatsızlık bizim nispeten daha çok istediğimiz bir durumdur. İnce ve kalın bağırsak dışarıda doğan bebeğimizin bağırsaklarını saran bir zar vardı. Onu operasyon ile aldık. Zaten bu hastalık beş bin bebekte bir görülür. Daha önce bu tür vakalar olduğunu biliyoruz. Ancak 1 günlük bebekte ilk kez böyle bir ameliyat yapıldı. Ameliyat çok başarılı geçti. Bizler elimizden geleni yaptık. Bebeğimizin de sağlık durumu oldukça iyi" diye konuştu.

Bebeğinin sağlığına kavuşmuş olmasından dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten Anne Dilek Kurt, "Çok sevinçliyim. Bu benim ikinci çocuğum. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştık. Bebeğimiz zaten 1 ay erken dünyaya geldi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*