Bu belediye komple satılıktır

Bu belediye komple satılıktır.11155
  • Giriş : 09.10.2008 / 17:07:00

2004 yılı yerel seçimlerinde AKP'ye geçen Kangal İlçe Belediyesi satışa çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sivas'ın Kangal İlçe Belediyesi'nin 2004 yılı yerel seçimlerinde AKP'ye geçmesinden sonra bünyesinde çalışan 7 geçici işçiyi hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkardı. Açılan dava sonucunda belediyeye ait tüm gayrimenkullere ve Belediye Başkanı Tahsin Arslan'ın el konulan makam otomobili icra yolu ile satışa çıkarıldı.

Kangal Belediyesi'nin 2004 yılı yerel seçimlerinde AKP'ye geçmesi ardından belediyede çalışan 7 geçici işçiyi hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkardı. Bunun üzerine 7 kadrosuz işçi Belediye Başkanı Tahsin Arslan ve Kangal Belediyesi aleyhine dava açtı.

2004 yılında açılan dava Kangal Adliyesi'nde görüldü. 2005 yılında sonuçlanan dava sonucunda işten çıkarılan işçilere 300 bin YTL ödemesine karar verildi. Ancak, aradan geçen 3.5 yıl içinde işçiye ödeme yapılmadı. Bunun üzerine işçilerin avukatı Rafet Öztürk, Kangal Belediyesi'nin elinde bulunan tüm gayrimenkullerin ve Belediye Başkanı Tahsin Arslan'ın makam otomobiline haciz işlemi başlattı. Araç ile gayrimenkullerin icra yolu ile satılmasını istedi. Makam arabasına el konulacagını duyan Belediye Başkan Tahsin Arslan'ın 58 ED 010 plakalı makam otomobilini kullanmayarak bir süre belediye şantiyesinde sakladığı, Ramazan ayı öncesi Antalya'daki bir toplantıya gitmek plakalarının takılarak buradan çıkarıldığı ileri sürüldü.

Otomobili gören trafik polisleri aracı bağlayarak Emniyet Amirliği önüne çekti. El konulan gayrimenkuller ile makam otomobili Kangal İcra Müdürlüğü'nde satışa çıkarıldı. Alıcı bulunamayınca satış 17 Ekim ertelendi. Kangal'da yaşayanlar belediyenin bu yolla satışa çıkarılmasına tepki gösterdi. 2004'te yapılan yerel seçimlerinden sonra işten çıkarılan ve halen işsiz olan işçilerden Bedrettin Avcı, şöyle dedi:

"TAZMİNATLARIMIZI ALACAĞIZ"

"Seçimi kazındıktan sonra bizi hiç bir gerekçe göstermeden başka partiye oy verdigimiz için işten çıkardı. Biz de maduriyetimizi gidermesini istedik. Bize hiç bir seferinde yardımcı olmadı. Bizde bunun üzerine dava açtık. Davayı kazandık 2005 yılıda tazminat parası almaya hak kazandık. Fakat hiçbir ödeme yapılmadıgı için şimdi alacaklarımızı icra yolu ile alacagız. Sonu ne olursa olsun davamızdan vazgecmeyecegiz."

İşten çıkarılan Yusuf Zafer, "Hiç bir gerekçe göstermeden bizi işten çıkardılar. Benim ailem ve 5 çocugum mağdur oldu. Davamızdan vazgeçmeyiz. Belediye bizi mağdur ederken düşündümü ki biz onları düşünelim. Davamızdan vazgeçmeyecegiz. Bu tazminatlarımızı alacağız" dedi.

SATIŞA ÇIKARILANLAR

Kangal Belediyesi'ne ait icra yoluyla satışa çıkarılanlar şunlar

Belediye hizmet binası, Kaymakamlık karşısında bulunan garaj ve dükkanlar, Eski Sebze Hali'ndeki Belediye Sitesi, Belediye Oteli ve altında bulunan 3 dükkan, Belediye'ye ait hamam, arsa, Belediye Başkanı Tahsin Arslan'ın makam otomobili olarak kullandığı 58 ED 010 resmi plakalı `Renault' marka binek otomobil.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*