Bu bir kaza olamaz! Ordu'da trafik faciası: 10 ölü

Bu bir kaza olamaz! Ordu'da trafik faciası: 10 ölü.8053
  • Giriş : 26.07.2007 / 00:01:00

Ordu'da meydana gelen trafik kazasında 10 kişi öldü, 2'si ağır 9 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ordu'da köy minibüsünün şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında çoğu birbiriyle akraba 10 kişi hayatını kaybetti. 2'si ağır 9 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Bu arada Çilem Aksun isimli hamile bayan da bebeğini kaybetti.

Ulubey ilçesinden Gölköy ilçesinin Damarlı beldesine giden 52 M 9510 plakalı Kemal Aksu idaresindeki minibüs Sarpdere mevkiinde köprü üzerinden şarampole yuvarlandı. Şarampole yuvarlandıktan sonra ağaçları yıkarak ters dönen minibüsün içinde yolcuların çoğu sıkıştı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Bu arada olayı duyan civar köylerden bir çok insan olay yerine akın etti.

Minibüsün arkatarafında sıkışan insanları çıkarmak mümkün olmayınca Ordu'dan sivil savunma ekipleri istendi. Bu sırada Emniyet ve Sağlık görevlileri ile kaza mahaline biriken insanalar arasında aracın ters çevrilmesi tartışması yaşandı. Sağlık görevlileri aracın ters çevrilmesinin içindeki insanlara zarar vereceğini belirterek engelledi. Bu arada bazı insanlar ağaçlara çıkarak cep telefonlarıyla gelişmeleri kaydetmeye çalıştıkları görüldü.

Kaza yerine ulaşan sivil savunma ekipleri aracın sıkışan bölümlerini parçalayarak açtı. Çekici de aracı aracı yukarı kaldırdı. Herkes yaralıların çıkarılacağını beklerken ekipler yaptıkları kontrol sonrası hayatta kalan hiç kimse olmadığını anlayınca ceset torbaları istedi. Aracın arkasından 7 kişinin ceseti çıkarılarak Ulubey Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Bu sırada hayatını kaybeden kişilerin yakınlarının feryadları yürekleri dağladı.

Kazanın, aracın fren yada lastiğinin patlaması sonucu meydana geldiği üzerinde duruluyor. Kaza sebebiyle alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Araç sürücüsü Aksu'nun aracın kontrolünü kaybettikten sonra kapıyı açarak atladığı ve kazayı da yetkililere kendisinin haber verdiği belirtiliyor.

Kazada hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle: Havva Sert, Güllü Bektaş, Eren Bektaş, Ömer Bektaş, Selçuk Bektaş, Şeker İçköprü, Gülümser Sert, Katibe Şahin, Tufan Şahin ve Hikmet Yalçın

Yaralılar ise şunlar: "Abdullah Yurttadur, Yaren Yurttadur, Mecbure Yurttadur, Ahmet Özata, Nurdan Haydar, Sezgül Aksu, Adem Bektaş, sürücü Kemal Aksu." Kazada yaralananlar Ordu ve Ulubeydeki hastanelerde tedavi altına alındı. Çilem Aksun isimli hamile bayan da Ordu Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen bebeğini kaybetti. Ulubey Cumhuriyet Savcılığı'nın kazayla ilgili çalışmaları sürüyor. Bu arada aynı noktada 1983 yılında yine köy minübüsünün şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 11 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious