Bu bir liderlik savaşı!

Bu bir liderlik savaşı!.16737
  • Giriş : 27.11.2007 / 18:49:00

Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda, bu akşam FC İnter'in Milano'nun Giuseppe Meazza Stadı'nda temsilcimiz Fenerbahçe'yi ağırlayacağı karşılaşma öncesinde, İtalyan spor basını bu maçı manşetlerine taşımış durumda.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haberlerde, bu akşamki maçın yanı sıra, FC İnter Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin, takım doktorlarını en ufak rahatsızlıklarda dahi oyuncuların sahaya çıkmalarına izin vermemeleri nedeniyle eleştirmiş olmasının ardından, İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) tarafından hakkında soruşturma başlatılmış olmasına da geniş biçimde yer veriliyor.

La Gazzetta dello Sport, bugün ''Match Ball İtalya'' biçimindeki sekiz sütunluk manşetinin alt başlıklarında, Çizme'den dört takımın da Şampiyonlar Ligi'nde turu geçme şansına sahip olduğuna işaret ederek, şu ifadeleri kullandı:

''İnter, Fenerbahçe'yle birincilik yarışında. Roma, Kiev'de: 1 puan yeterli. Yarın ise sıra Milan ve Lazio'da: Turu geçme konusunda rekor-poker ihtimal dahilinde.''

İç sayfadaki haberde ise Fenerbahçe Teknik Direktörü'nün dünkü basın toplantısında fırtına gibi estiği ima edilerek, ''Zico hortumu'' başlığı kullanıldı.

Spotta ise ''Zico, San Siro'yu yeniden gördü ve atağa geçti: İbrahimoviç mi? Önce bir şeyler kazandığını görelim'' cümleleri yer aldı.

Haberde, ''İnter'i ikinci kez yenmeyi hedefleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü, kendi futbolunu ve başkalarını anlattı: Julio Cesar, Buffon gibi. Maicon, Cafu'dan daha iyi. Altın topun Kaka'ya verilmesi isabetli'' denildi.

FC İnter'e ayrılan sayfadaysa, ''Önce Türkler, sonra hekimler. Mancini'nin hesaplaşma zamanı'' diye başlık atıldı.

-CORRİERE DELLO SPORT: ''ZİCO: SAHAMIZA KAPANMAYACAĞIZ''-

Corriere dello Sport gazetesi ise ''İnter ve Roma, hazırız'' biçiminde bir manşet kullanarak, alt başlıkta şu ifadelere yer verdi:

''Ekiplerimiz turu geçmek için bu akşam Fenerbahçe ve Dinamo Kiev ile karşılaşacaklar. Hekimlere yönelik suçlamaların ardından, Mancini hakkında FIGC tarafından soruşturma başlatıldı.''

İç sayfadaki başlıkta ise bu akşam FC İnter'in ilk 11'inde yer alması beklenen Arjantinli Cruz ön plana çıkarılarak, ''İnter, hiç böylesine Cruzlu olmamıştı'' denildi.

Spotta ise ''Altı gol attı, yaptığı ortalar ve topuk pasları da cömertçe'' denilerek, Cruz'un son dönemlerdeki başarısına işaret edildi.

Fenerbahçe'ye ayrılan haber ise ''Zico: Sahamıza kapanmayacağız. Lugano İtalya'ya hazır'' başlığıyla sunuldu.

-TUTTOSPORT: ''MANCINI, COSE TURCHE''-

Tuttospor gazetesinin manşetinde ise İtalyan dilinde, ''şaşılacak şeyler'' anlamına gelen, ''Cose Turche'' (Türk şeyler) deyimine yer verilmiş olması dikkati çekti.

''Mancini, Cose Turche'' biçimindeki sekiz sütunluk manşetle, FC İnter Teknik Direktörü'nün ''Türkler'' ile yapacağı maçın yanı sıra, ''garip'' bir soruşturmaya maruz kaldığı ima edildi.

Manşetin alt başlığında da şu cümlelere yer verildi:

''Mancini, bu akşam Fenerbahçe'yle karşılaşacak. FIGC, hekimler hakkındaki polemiği nedeniyle soruşturma açtı.''

İç sayfada ''Mancini, hekimler ile Türkler arasında'' diye başlık atan Tuttosport, Zico'nun ''Adriano, hayatını değiştirmeli'' sözünü de başlığa taşıdı.

Sarı-lacivertlileri çalıştıran teknik direktör Zico'nun sahaya 3 puan için çıkacağını belirtmesinin ardından, ''Mancini'nin doğum günü kutlu olsun, ama kutlama sevincini ben kendime ayırıyorum'' dediği de kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious