Bu cephaneler İstanbul'a nasıl girdi?

Bu cephaneler İstanbul'a nasıl girdi?.9969
  • Giriş : 26.12.2008 / 23:21:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:54:10

İstanbul İkitelli'de 200'den fazla roketatar mermisi ile çok sayıda havan topu bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınıp sorgulanırken, mühimmatın Türkiye'ye Irak'ın kuzeyinden sokulduğu ortaya çıktı. Son olarak İkitelli'de askeri bir birliğe aylarca yetecek miktarda mühimmat ortaya çıktı. Habur sınır kapısında büyük bir zafiyet olduğu düşünülüyor.

Roketatar ve havan mermilerinden oluşan ağır silah mühimmatları, bir döküm atölyesinin hurdalığındaydı. Mermiler o kadar çoktu ki, bölgeye gönderilen güvenlik güçlerini bile şaşkına çevirdi.

Güvenlik güçleri olaydan döküm atölyesi sahibinin ihbarıyla haberdar olmuştu. Atölye sahibi, malzemelerin kendisine, alacağı karşılığında iki kişi tarafından kamyonla ve çelik kasalar içinde bırakıldığını söyledi.

Polis mühimmatların bulunduğu alanı güvenlik çemberine alırken, şahıs da gözaltına alınıp sorgulandı. İlk araştırmalar sonucunda sayısı yüzleri bulan mermilerin Irak'ın Kuzeyinden Türkiye'ye sokulduğu anlaşıldı.

Döküm Atölyesinin sahibi de güvenlik güçlerine, mermileri eritmeyi planladığını ancak birisinin patlaması üzerine polise haber verdiğini söyledi.

Mermileri inceleyen güvenlik güçleri, hurda diye bırakılan roketatar ve havan mermilerinden çoğunun sağlam olduğunu tespit etti. Polis mermileri döküm atölyesine bırakan şahısların peşine düştü.

Güvenlik güçleri bir yandan da 200'den fazla roketatar ve onlarca havan mermisini etkisiz hale getirmenin yollarını arıyor.

Bir kaçıyla karakolların basıldığı, onlarca askerimizin şehit olduğu ağır silah mermilerinin Türkiye'ye nasıl girdiği ve İstanbul'a kadar kimler tarafından nasıl getirildiği merak ediliyor. Dahası bu mühimmatın terör örgütlerinin eline geçmesi halinde ülkeyi bekleyen faciaları düşünmek dahi tüyler ürpertiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*