Bu cinayetin faili DTP'dir!

Bu cinayetin faili DTP'dir!.23312
  • Giriş : 21.10.2008 / 08:40:00
  • Güncelleme : 21.10.2008 / 09:39:11

Sözde demokrat DTP'nin sebep olduğu provokasyon dolu eylemler can alıyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MECLİSTE KONUŞMASINI BİLMEYENLER, HALKI PROVOKE ETMEYİ ÇOK İYİ BİLİYOR. DTP 'HAYDİ EYLEME' DEMEYİP SESİNİ MECLİSTE YÜKSELTEBİLSEYDİ, O VATANDAŞ ŞİMDİ YAŞIYORDU!

Yüksekova'da gerginlik

Kepenklerin kapalı olduğu Yüksekova'da sabah saatlerinden itibaren başlayan gerginlik devam ediyor. Şehir merkezinde toplanan gruba polis müdahale etti.

Öcalan'ın tutuklu bulunduğu İmralı Kapalı Cezaevi'nde işkence gördüğü iddiasıyla kepenklerin kapatıldığı Yüksekova'da gerginlik sürüyor.

İlçede DTP tarafından Öcalan ile ilgili yapılan basın açıklamasının ardından Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplanarak ateş yakıp barikat kuran gruba polis biber gazı ve tazikli su ile müdahale etti.

Polisin müdahalesi ile göstericiler ara sokaklara ve mahallelere dağılarak burada eylemlerine devam etti. Öte yandan İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne takviye olarak Jandarma ekipleri gönderildi.

Diyarbakır da karıştı

Diyarbakır'da Abdullah Öcalan için yapılan yürüyüşün ardından Koşuyolu Parkı'nda açıklama yapıldı. Açıklama'dan sonra polis ve kitle arasında gerginlik çıktı.

İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan PKK lideri Öcalan'ın fiziki saldırıya uğradığı iddiasıyla Diyarbakır'da yapılacak yürüyüşün engellenmesi üzerine polis ile DTP'lilerin yaptığı görüşme sonucunda yürüyüşe izin verildi.

Binlerce kişinin biraraya gelmesi ile başlayan yürüyüşe polisin izin vermemesi üzerine kitle polisi tutumunu protesto etmek için şarkılar eşliğinde halay çekerek, slogan attı.

Ayrıca yürüyüş güzergahı boyunca kitle eyleme katılmak için toplanması üzerine DTP'liler polislerle ikinci kez görüştü. Görüşme sonucunda binlerce kişi sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti.

Koşuyolu Parkına kadar yapılan yürüyüş ardından bir açıklama yapıldı. Açıklamanın hemen ardından polis ile kitle karşı karşıya geldi.

Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile ara sokaklara dağılan göstericilere panzerler ile su ve biber gazı sıktı, yürüyüşe katılan DTP Eşbaşkanı Emine Ayna, DTP Diyarbakır Milletvekili Gülten Kışank ve Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi biber gazından etkilendi.

Çıkan olaylarda ilk belirlemelere göre 6 kişi gözaltına alınırken, gösterciler ara sokaklarda eylemlerini sürdürüyor.

Hakkari'de gergin gece

Edinilen bilgiye göre, İmralı Adası'nda tutuklu bulunan Öcalan'a işkence ve insanlık dışı muamele yapıldığı iddiası üzerine bir çok kişi sokaklarda eylem yaptı.

Edinilen bilgiye göre, Roj TV'nin, İmralı Adası'nda tutuklu bulunan PKK lideri Öcalan'a işkence ve insanlık dışı muamele yapıldığını iddia etmesi üzerine birçok kişi sokağa döküldü.

Gazi, Biçer Mahallesi ve değişik mahallelerde ateş yakarak slogan atan gruba polis biber gazı ile müdahale etti.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Hakkari'de göstericiler eylemlerine gece geç saatlerde son verdi .

DTP miting öncesi gerginlik: 1 ölü

DTP'nin Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde düzenlediği miting başlamadan olaylar çıktı. Çıkan olaylarda 1 kişi hayatını kaybetti. Gerginlik devam ediyor.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti. Olaylarda bir gösterici hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, DTP il teşkilatı önünde toplanan bir grup, basın açıklaması yapmak için Belediye Meydanı'na yürümek istedi.

İlçe merkezinde yoğun güvenlik önlemi alan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, grubun İsmail Beşikçi Caddesi'nden Belediye Meydanı'na geçmesine izin vermedi.

Bu sırada, terör örgütü ve elebaşı lehine slogan atan grup, polisin ''dağılın'' uyarısına taş ve sopalarla karşılık verdi.

Biber gazı ve tazyikli suyla gruba müdahale eden polis, havaya ateş açarak göstericileri dağıtmaya çalıştı.

Çıkan olaylarda, göstericilerden Ahmet Özkan hayatını kaybetti, bir polis memuru yaralandı. Yaralı polisin, devlet hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.

Öte yandan, ara sokaklara dağılarak, eylemlerine burada devam eden göstericiler, cadde ve sokaklarda barikat kurarak, yolları trafiğe kapattı.

Çok sayıda göstericinin gözaltına alındığı olaylara müdahale için takviye kuvvet gönderildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*