Bu çöpler doğa harikasından çıktı

Bu çöpler doğa harikasından çıktı.18970
  • Giriş : 17.06.2009 / 21:00:00

Türkiye’nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası’na bağlı Güzelcamlı beldesindeki Dilek Yarımadası Milli Parkı’ndan tekneler dolusu çöp çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Milli Park Koylarımız Artık Çok Daha Temiz” sloganıyla Güzelçamlı Belediyesi ile Güzelçamlı Kültür ve Turizm Derneği'nin düzenlediği etkinlikte, sabahın ilk ışıklarından itibaren başlayan çevre temizliği gün boyu sürdü. Teknelerle milli parkın ünlü koylarına gelen gönüllü çevre dostları, akşam saatlerine kadar tüm koyları temizledi. Temizlik çalışması sırasında milli parkın koylarından çıkan çöpler, teknelere doldurularak, Güzelçamlı balıkçı barınağına getirildi.

“Milli Park Koylarımız Artık Çok Daha Temiz” projesinin organizatörü Ramazan Tunçay, "Uzun zamandır sürekli olarak Milli Park koylarını geziyorum. Milli Parkımız sadece Türkiye'de değil dünyada eşine az rastlanan bir doğa harikası. Fakat son zamanlarda koylarında azda olsa kirlilikler görmeye başlamıştım. Bu nedenle zaman zaman çöp toplamaya ve topladığım çöpleri çuvallara doldurup ormanın içinde görünmeyecek tenha yerlere istif etmeye başladım. Yaklaşık 100 çuval çöp biriktirdim. Dünya çevre günü haftası nedeniyle de Güzelçamlı Belediyesi ve Güzelçamlı Kültür ve Turizm Derneğinden yardım isteyerek Milli Park koylarında geniş çaplı bir temizlik yapılmasını talep ettim. Sağ olsun Belediye Başkanımız Özkal Yüksel destek verdi. Böylelikle turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde; Milli Park koylarımızda temizlik ününe yakışır şekilde çok daha temiz hale gelmiş oldu emeği geçen tüm Güzelçamlılara teşekkür ediyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*