Bu da internet adresli minibüs

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Konya'da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan bir dolmuş sahibi, aracın plakasını kullanarak müşterilerinin istek ve şikayetleri için site oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu minibüs Konya'da şehir içi ulaşımın büyük yükünü omuzlayan yüzlercesinden sadece bir tanesi. Minibüsü diğerlerinden farklı kılansa, Plakası, 42 M 8062 plakası adına açılmış web sitenin bulunması.

Minibüsün genç işletmecisi Mehmet Yavuzer, müşterilerine vereceği hizmetin kalitesini artırmak amacıyla minibüsünün plakasından oluşan web sitesi oluşturdu. Siteyi en çok istek ve şikayette bulunmak isteyenler ziyaret ediyor. Ancak sitede, minibüslerde geçen fıkra gibi ilginç diyalogların bulunduğu söylentisi sitenin reytingine reyting katıyor.

İnternet adresi her ne kadar bireysel olsa da oda yönetimi tarafından takibe alınmış. Çünkü 1 ay önce faaliyete geçen internet adresi kısa sürede yoğun ilgi toplamış. Henüz amatör aşamada da olsa sitede "Minibüs sürücüleri neden sevilmez" gibi anket çalışmaları, dolmuşta geçen ilginç diyaloglar, minibüs'ün teknik özellikleri, personel bilgileri ile şikAyet ve öneriler yer alıyor.

İnternet sitesi, anasayfa, sizden gelenler, dolmuş dialogları, teknik özellikler, dolmuşyazıları, basında yerimiz, 91 yıllık hikaye, yurdum insanı, güzel sözler, ehliyet sınavı, kadın - erkek, personel, linkler, Konya, fotoğraflar, komik, şiir sayfalarından oluşuyor.

Siteni en dikkat çekici özelliklerinden birisi de içerisinde yer alan anket. Ankette 'minibüs sürücüleri neden sevilmez' başlıklı bir anket çalışması yapılmış.

Cevaplar arasında, streslerini işe yansıtıyolar, sadece psikolojik, çok kabalar, aksine sevilir, yorumsuz yer alıyor. Müşterilerden gelen cevaplara göre ise münibüsçüler çok kaba diyenlerin oranı yüzde 33'e kadar yükseliyor.

Streslerini işine yansıtıyor diyenler yüzde 29, sadece psikolojik diyenler yüzde 10. Aksine minübüsçüleri sevenlerin oranı ise yüzde 19'a ulaşıyor.

Siteye gönderilen istek ve şikayetlere rağbet oldukça yüksek. Bunlar arasında dolmuşta geçen ilginç diyaloglar ile istek ve şikayetlerin yer aldığı sitede şu mesajlar yer alıyor: "Abi gecen benim paranin üstünü virmedin, beşyoldan bindiydim Aydınlığa kadar 1.5 YTL verdim paranin üstünü daha virecen ? Abi ne olur bisiklet sürücülerini hor görmeyin ben nerdeyse her gün ölüm tehlikesi geçiriyorum. Siz niye kalkar kakmaz vites değiştiririrsiniz onu merak edmişimdir. Minübüs sürücüleri arabesk insanlardır damardan girer bence sevilir; üstatın elinde tesbihi deri montu yumurta topuk ayyakkabısı eksik olursa o adama dolmuşcu denmez bilader."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious