Bu da lastik çetesi!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Lastiğini patlattıkları şahsın 50 bin YTL'sini alıp kaçtılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'da geçen yıl üst üste yaşanan lastik çetesi hırsızlıkları, sokak timlerinin aylar süren takibinin ardından 3 ayrı şebekenin yakalanmasıyla son bulmuştu. Uzun süre böyle bir olayın yaşanmadığı Bursa'da, Küçük Sanayi Sitesi'nde benzer bir hırsızlık olayı yaşandı.

Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, olay, bugün saat 14.30 sıralarında Küçük Sanayi Sitesi'ndeki Nilüfer Ticaret Merkezi'nde meydana geldi. Konya'da tornacılık yapan İsmail Çelikkol, müşterilerine oto malzemeleri getirmek için Bursa'ya geldi. Küçük Sanayi Sitesi'ndeki bir banka şubesine giden Çelikkol, buradaki işlemlerini tamamladıktan sonra 42 NB 719 plakalı kamyonetine bindi. Ancak bu arada hırsızlık çetesi elemanları Çelikkol'un park halindeki aracının tekerleğini kesmişlerdi. Çelikkol tekerleğin patlak olduğunu fark ederek yakındaki bir lastikçiye gitti. Burada yedek lastik takıldıktan sonra bir müşterisinin yanına giden İsmail Çelikkol, aracının ön koltuğunda bulunan ve içerisinde yaklaşık 4 bin 500 YTL para ile 45 bin YTL'lik çek ve senedin bulunduğu çantasının olmadığını fark etti.

Durumu hemen polise bildiren Çelikkol, yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamadı. Polis ekipleri de bölgede çok detaylı bir araştırma başlatırken, herhangi bir sonuç elde edilemedi. Bu arada çantanın çalındığı otomobilde titiz bir parmak izi çalışması yapan polis ekipleri, kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızların yakalanması için çok yönlü soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious