Bu da lastik çetesi

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Denizli'de, sabah işe gitmek için evden çıkan 11 vatandaş, arabalarının lastiklerini kesilmiş buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen ay Sarayköy ilçesinde meydana gelen lastik kesme olayı, bu kez merkez Mehmetçik Mahallesi'nde yaşandı. 2576 Sokak'ta ikamet edenler, sabah işe gitmek için araçlarına yönlendiklerinde lastiklerinin patlak olduğunu gördü. Yaptıkları incelemelerde lastiklerinin bıçakla kesildiğini görünce polise haber verdiler. Bunun üzerine belirtilen yere giden ekipler, 11 aracın lastiğinin kesildiğini belirledi. Polis ekipleri, araç lastiği kesme olayları ile ilgili olarak araç sahiplerinin ifadesine başvururken vatandaşların birçoğu, şaşkınlık ve kızgınlığını uzun süre üzerinden atamadı.

Aynı sokakta meydana gelen lastik kesme olaylarının şahsi kızgınlık olamayacağını belirten bazı araç sahipleri, "Sokakta ne kadar araba varsa lastiklerini kesmişler. Psikolojik ranatsızlığı olan bir kişi yapmıştır diye düşünüyoruz." dedi.

Bazı mağdur araç sahipleri ise kaldırılan gece bekçiliği uygulamasının tekrar getirilmesini isteyerek şunları söyledi: "Eskiden gece bekçileri vardı, sokakları dolaşırdı. Şimdi bu uygulama kalktı. Bunun sonucunda da bu tür olaylar yaşanıyor." Denizli polisi şimdi araç lastiklerini kesen kimliği belirsiz kişi veya kişileri araştırıyor.

Sarayköy'de geçen ay içinde bir lastik tamircisi, bir gecede yaklaşık 200'ün üzerinde aracın lastiğini kesmiş ve polis tarafından yakalanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious