Bu e-postaya dikkat!

  • Giriş : 27.09.2007 / 13:50:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:15:05

Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, son günlerde kurumun adını kullanarak elektronik posta yoluyla dolandırıcılık yapmaya çalışanlara karşı vatandaşları uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, çok sayıda vatandaşa, kurumun adı kullanılarak "1000 YTL kazandınız" şeklinde elektronik postalar iletildiği bildirildi ve bunun "gerçekle ve kurumla hiçbir ilgisi bulunmadığı" vurgulandı.

Duyuruda şunlar kaydedildi:

"İdaremizin adı kullanılarak internet üzerinden e-posta yoluyla çok sayıda vatandaşımıza; (1000 YTL KAZANDINIZ. Evet Yanlis duymadiniz 1000 Yeni Türk Lirasi Kazandiniz Paranizi Cekmek icin www.*********.com adresine girip Sayfada cikan linklere tiklayarak Kimlik Bilgilerinizi ve Adres bilginizi giriniz. Tebrikler Milli Piyango Mudurlugu / Istanbul. Not: Bu Mailin gelmesini istemiyorsaniz > http://www.*******.net adresindeki Linklere tiklayarak Maili deaktif edebilirsiniz.) gibi gerçekle ve kurumumuzla ilgisi olmayan e-postalar iletilmektedir.

İdaremizin adını kullanarak çıkar sağlamaya çalışan ve İdaremizin itibarını zedelemeye yönelik yayın yapan siteler hakkında yasal işlemler başlatılmış olup bu tür e-postalara itibar edilmemesi kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious