Bu filmi 13 yaşından küçükler izlemesin

Bu filmi 13 yaşından küçükler izlemesin.18363
  • Giriş : 30.01.2008 / 18:41:00

New York'ta bir canavarın saldırısına tanıklık eden insanların öyküsünü anlatan ''Canavar / Cloverfield'', 15 şubatta Türkiye'de vizyona girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

United International Pictures (UIP) Türkiye'den aldığı bilgiye göre, yapımcılığını "Lost", "Alias" gibi televizyon dizilerinin yaratıcısı, "Görevimiz Tehlike 3" ile "Star Trek 11"
filmlerinin yönetmeni Jeffrey Jacob Abrams ve Bryan Burk'un üstlendiği korku filminin yönetmenliğini Matt Reeves üstlendi.

Senaryosunu Drew Goddard'ın yazdığı filmde yer alan "canavar"ın tasarımı, James Cameron'ın 2009'da vizyona girmesi beklenen "Avatar" filminden tanınan Neville Page imzasını taşıyor.

Filmin baş rollerinde, yapımcıların daha önce adı duyulmayan ve beyaz perdede görülmeyen oyuncalara yer verilmesi isteği doğrultusunda Lizzy Caplan, Jessica Lucas, T.J. Miller, Michael Stahl-David, Mike Vogel ve Odette Yustman rol aldı.

Görüntü yönetmenliğini Michael Bonvillain, prodüksiyon tasarımlarını Martin Whist, kurgusunu Kevin Stitt, kostüm tasarımlarını Ellen Mirojnick'in yaptığı filmin görsel efektleri Double Negative ve Tippet Stüdyoları tarafından hazırlandı.

Çocuklara seyrettirmeyin

New York'ta bir canavarın saldırısına tanıklık eden insanların öyküsünü anlatan film, içerdiği şiddet, korku ve gerilim sebebiyle 13 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalı bulundu. Filmin konusu özetle şöyle:

"Japonya'ya gitmeye hazırlanan Rob (Michael Stahl-David) elveda partisi düzenler. Bu partiyi, o güne kadar dile getiremediği çözümlenmemiş duygularını itiraf etmek ve arkadaşlarına bağlılığını güçlendirmek için bir fırsat olarak görmektedir. Ancak aniden meydana gelen bir sarsıntıyla eğlence partisi yarım kalır.

Deprem olduğunu sanan gençler, televizyonun başına toplanarak haberleri izlemeye başlarlar. Ardından da hasarı ve zarar ziyanı görmek için çatıya çıkarlar. O anda ufukta büyük bir ateş topu görülür ve elektrikler kesilir.

Partiye katılan gençler kendilerini sokağa atarken büyük bir panik başlar. Harabeye dönen New York sokakları, ne olduğu anlaşılamayan korkunç bir canavarın saldırısı altındadır. İnsan çığlıklarıyla dev bir canavarın homurtularının kol gezdiği sokaklarda Rob ve arkadaşları için artık kelimenin tam anlamıyla bir can pazarı vardır."

Film nasıl ortaya çıktı

Filmin konusu, yapımcı ve yönetmen Jeffrey Jacob Abrams'ın, "Görevimiz Tehlike 3"ün Japonya'daki tanıtım turnesine katıldığı günlerde ortaya çıktı. Abrams, bir oyuncakçıyı gezerken "Godzilla" temalı oyuncakları gördü.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious