Bu filmi çok konuşacaksınız!

Bu filmi çok konuşacaksınız!.10049
  • Giriş : 29.04.2009 / 20:49:00

11 Eylül saldırılarına bambaşka bir açıyla yaklaşan, Kelebek filmi 1 Mayıs'ta gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konusu ve formatıyla sinema severleri heyecanlandıran Kelebek, bir gencin terörist olmakla, iyi insan olmak arasındaki yolculuğunu ele alıyor. Gece galası yapılan film şimdiden hem izleyicilerden hem de eleştirmelerden tam not aldı bile.

Kelebek 1 Mayıs'ta sinema salonlarına inmeye hazırlanıyor.

Çekimleri ABD, İstanbul, Afganistan ve Güneydoğu'da gerçekleştirilen Kelebek Filmi, 11 Eylül saldırılarına ve terörizme farklı bir pencereden yaklaşıyor. Film izleyiciyi 1996 yılına, 11 Eylül saldırılarının öncesinde Afganistan'a götürüyor.

Kelebek, Afgan bir gencin terörist olmakla iyi insan olmak arasındaki yolculuğunda onu yönlendiren işaretleri mercek altına alıyor. Yusuf ve arkadaşları da, iç savaşın yaşandığı Afganistan'a, insani yardım götüren ekip olarak filme dahil oluyor.

Herkesi vicdani muhasebe yapmaya davet eden Kelebek filmi, yaklaşık iki yıl boyunca süren çalışmalar sonucu ortaya çıktı. İstanbul İstinye Park'ta yapılan filmin galası da büyük ilgi gördü.

Uzun metrajlı ilk filmini çeken yönetmen Cihan Taşkın, Kelebek filmine güveniyor.

Caner Cindoruk, Deniz Bolışık, Volga Sorgu ve Serhat Yiğit gibi oyuncuların yer aldığı film, gala sonrası izleyenlerden tam not aldı.

Şimdiden sinemaseverleri heyecanlandıran film 1 Mayıs'ta gösterime girecek. Farklı kurgusu ve formatıyla da çok konuşulacak gibi görünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*