Bu fotoğraf ortalığı ayağa kaldırdı

Bu fotoğraf ortalığı ayağa kaldırdı.13142
  • Giriş : 09.04.2009 / 16:35:00

Üst düzeyi terörle mücadele yetkilisi, gizli operasyonun ayrıntılarının bulunduğu dosyayı taşırken görüntülenince.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de terörle mücadele yetkilisi Bob Quick'in üzerinde "gizli" yazan belgelerle Başbakanlık konutuna girerken görüntülenmesi üzerine İngiliz polisi planladığı terörle mücadele operasyonunu öne almak zorunda kaldı.

Belgelerin görüntülenmesinin hemen ardından operasyonu başlatan güvenlik güçleri, Manchester, Liverpool ve Lancashire'de 12 kişiyi gözaltına aldı. Yüzlerce polisin katıldığın operasyonda birçok evin polis tarafından basıldığı belirtildi.

Bu arada terörle mücadele yetkilisi Bob Quick, belgelerin görüntülenmesinden sonra istifasını sundu. Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ise sunulan istifanın kabul edildiğini söyledi.

Belgelerin görüntülenmesinden dolayı özür dilediğini açıklayan Bob Quick, operasyonun öne alınarak hızlı bir şekilde yürütülmesinden dolayı da güvenlik güçlerine teşekkür etti.

Bob Quick'in istifasını kabul etmelerine karşın üzgün olduklarını ve kendisinin önemli başarılara imza attığını belirten Boris Johnson, gizli belgelerin dikkatsizce sızdırılmasının ise talihsizlik olduğunu söyledi.

Muhalefet partilerinden bazı Milletvekilleri ise istifanın doğru bir karar olduğunda birleşti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*