'Bu galibiyet futbol kitaplarına geçer'

'Bu galibiyet futbol kitaplarına geçer'.13766
  • Giriş : 18.11.2008 / 23:00:00

Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Denizlispor karşısında aldıkları galibiyetin futbol kitaplarına geçecek bir olay olduğunu söylerken Antalyaspor'a meydan okudu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Denizlispor karşısında aldıkları galibiyetin Futbol kitaplarına geçecek bir olay olduğunu söylerken, hafta sonu deplasmanda oynayacakları Antalyaspor maçından da galibiyetle ayrılmak için tüm güçlerini ortaya koyacaklarını belirtti.

KEV Sefa Sirmen Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Denizlispor galibiyetinin Futbol kitaplarına geçecek bir olay olduğunu söyleyerek, "Biz üstümüzdeki takımların puan kaybedeceğini düşünüyorduk. Bu hafta rakiplerimizin puan kaybedeceği bir hafta olabilir. Türkiye liginin en çok ayakta top tutan takımı olarak biz gösteriliyoruz. Bu da artık Kocaelispor'un topla oynamaya çalıştığının göstergesi diye düşünüyorum. Takımımıza vermek istediğimiz şeylerin
Denizlispor maçında yerine geldiğini gördük. Tabiki Denizlispor galibiyeti hepimize inanılmaz bir moral verdi.

Taraftarımıza bu maçta bize verdiği destekden dolayı teşekkür ediyorum. Oyuncularımın 2-0 mağlubiyetten maçı beraberliğe getirmeleri ve son dakikaya kadar, kazanma arzusuyla saldırmaları, yürekten oynamaları Futbol kitaplarına geçeçecek kadar önemli bir olay diye düşünüyorum. Çok güzel bir haftayı, çoktandır özlediğimiz tabloyu birlikte yaşadık. Bu haftayı unutmamız gerikiyor. Artık Antalyaspor
maçına konsantre olmalıyız. Antalyaspor gibi diri iyi oynayan bir ekibe karşı sonuç almak için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız" dedi.

Kemal ve Umut'un arka adelesinde bir ödem olduğunu belirten Vural, "Sezer ve Fransergio oynayacak durumda değiller. Kemal ve Umut'un sakatlıklarının hafta sonu oynanacak maçta engel olmadığını doktorlardan öğrendim. Bunun yanında ceza sınırında bulunan birçok futbolcumuz var. 6 oyuncumuzun 3'er sarı kartı var. Oyuncularım bu hafta daha dikkatli olmaları gerekiyor. Bu hafta bizim çıkış haftamız, almış olduğumuz sonucun devamı anlamında Antalyaspor'u yenmeliyiz. Antalyaspor iyi ve diri bir ekip. Mehmet
Özdilek'in gelmesinden sonra takımda bir değişiklik oldu. Antalyaspor'un iyi gidişi bize bir umut veriyor. Biz niye onlar gibi çıkışta olmayalım diyoruz. İyi oynayan kazansın" diye konuştu.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü belirten Vural, "Kendi boş zamanımızdan feragat edip ekip olarak her hafta yurtdışına gidiyoruz. Yunanistan ve İsrail'e gittim. Yanlış bir şey yapmayalım diye çalışmalarımız sürüyor. Bank Asya 1. Lig'in bütün maçlarını izledik. Transfer çalışmalarını mümkün olduğu kadar gözden uzak yapmaya çalışıyoruz, kulübe zarar vermek istemiyoruz. Takımı ilk planda Türk oyunculardan oluşturmaya çalışıyoruz, eğer bu mümkün olmazsa yurtdışındaki Türk oyuncularla diyaloğa geçecğiz, bu
da olmazsa izlediğimiz yabancı oyuncular var. Alınan yabancı oyuncalar kesinlikle yedek kulübüsinde otursun istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan bazı yayın organlarında Serhat Akın ile ilgili çıkan haberleri de değerlendiren Vural, "Serhat Akın bize gitmek istiyorum diye bir şey söylemedi. Serhat Akın bundan sonra geriye gitmeyecektir. Gelişme gösteren ve en iyi çıkışta olan bir oyuncu. Serhat Akın'ın iyi bir performans göstermesi gerekiyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*