Bu gazeteler de 'tekzip' yedi

Bu gazeteler de 'tekzip' yedi.30516
  • Giriş : 30.10.2008 / 22:10:00

Genelkurmay'ın Bakanlar Kurulu'na verdiği brifinge ilişkin ''asılsız bazı haberlerin'' yayımlandığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, bazı gazetelerde Genelkurmay Başkanlığı'nın Bakanlar Kurulu'na verdiği brifinge ilişkin ''asılsız bazı haberlerin'' yayımlandığı belirtildi. Ancak bu gazeteler biraz farklı gazeteler... İşte o gazeteler.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, bazı gazetelerde Genelkurmay Başkanlığı'nın Bakanlar Kurulu'na verdiği brifinge ilişkin ''asılsız bazı haberlerin'' yayımlandığı belirtilerek, ''Söz konusu haberlerde yer alan bilgiler gerçeği yansıtmadığı gibi doğruluğu hiçbir şekilde soruşturulmamış olup, tümüyle dayanaktan yoksundur'' denildi.

Başbakanlık Basın Merkezi açıklamasında, şunlar kaydedildi:

''Bugünkü Sabah, Zaman ve Yeni Şafak gazetelerinde 27 Ekim 2008 tarihli Bakanlar Kurulu toplantısının içeriği konusunda aynı kaynaktan üretildiği izlenimi veren asılsız bazı haberler yayınlanmıştır.

Söz konusu haberlerde yer alan bilgiler gerçeği yansıtmadığı gibi doğrulduğu hiçbir şekilde soruşturulmamış olup, tümüyle dayanaktan yoksundur.

Manipülasyona yönelik bu tür haberlere itibar edilmemesi hususunu basın mensuplarımızın ve kamuoyumuzun dikkatine sunuyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*