Bu gece büyük acının 9. yıldönümü

Bu gece büyük acının 9. yıldönümü.13261
  • Giriş : 16.08.2008 / 08:51:00

Türkiye bundan tam 9 sene önce korkunç Marmara Depremi'ni yaşadı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

17 Ağustos 1999 yılından bu yana yaşananlar, gelinen nokta ve depreme ilişkin her şey 16 Ağustos'u 17 Ağustos'a bağlayan gece 1 buçuk saatlik özel yayınla ekrana gelecek.

Kızılay'ın, Depreme Karşı Ulusal Seferberlik Çağrısı'nın da yapacağı, özel yayın "Herşeyin Bittiği Yerden" adıyla Cumartesi gecesi saat 02.00-03.30 arası TRT 1'den yapılacak.

1 buçuk saat sürecek canlı yayında depremi yaşayanlar, depremden zarar görenler, acıyı umuda çevirenler, yerel yönetim temsilcileri, gazeteciler, kurtarma ekipleri ve Kızılay yetkilileri "Herşeyin Bittiği Yerden" programına konuk olacak.

Deprem, farklı yönleriyle, özeleştirilerle masaya yatırılacak, çözüm arayışına gidilecek.

17 Ağustos depreminde 27 saat göçük altında kalan ve yaşadıklarını bir kitapta toplayan Sami Dündar'ın yazdıklarından esinlenerek hayata geçirilecek olan "Herşeyin Bittiği Yerden" isimli filmin çekimlerine de aynı gece başlanacak.

Program, filmin çekim setinden yayınlanacak.

Filmin yönetmeni Ezel Akay ve kitabın yazarı Sami Dündar da canlı yayında programın konuğu olacak.

Saatler 3.02'yi gösterdiğinde, yani 9 yıl önce depremin olduğu saatte Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali TRT ekranlarından "Depreme Karşı Ulusal Seferberlik Çağrısı" yapacak.

Programa ayrıca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, AKUT'un afetlerde arama kurtarmada kullandığı eğitimli köpekler, depremi yaşayan gazeteciler ve sanatçıların yanı sıra depremin psikolojik boyutlarını tartışacak uzmanlar da katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*