Bu gece sıcaklık - 5'e düştü, buzlanmalar başladı!

Bu gece sıcaklık - 5'e düştü, buzlanmalar başladı!.13796
  • Giriş : 19.02.2008 / 00:05:00
  • Güncelleme : 19.02.2008 / 00:03:59

İstanbul'da Cumartesi sabahı başlayan kar yağışı dün akşam saatlerinde etkisini kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - Bu gece sıcaklığın -5'e düşmesiyle birlilte kuvvetli donma görülüyor. Bugün sabah İstanbul'u bekleyen tehlike ise buzlanma olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekiplerinin tuzlama ve küreme çalışmasını sürdürdüğü belirtildi. Açıklamada, E-5 Karayolu Silivri Bölgesi'nde zincirsiz araçların geçişine izin verilmediği ifade edilerek, TEM karayolu Edirne istikametinin de tipi dolayısıyla trafiğe kapandığı bildirildi.

-"İETT EK OTOBÜS SEFERLERİ KOYDU"-

Açıklamada, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde ortalama 22 santimetre kar ölçüldüğü kaydedilerek, İstanbul içindeki ana arterlerde dün sabah saatleri itibariyle herhangi sorun yaşanmadığı belirtildi. 2 bin 49 görevlinin sabaha kadar 15 bin 30 kilogram tuz, 913 bin kilogram da solüsyon kullanarak yolları açık tuttuğu aktarılan açıklamada, İETT'nin Anadolu'dan Avrupa yakasına ek otobüs seferleri koyduğuna işaret edildi.

Açıklamada, Kadıköy, Mecidiyeköy, Ümraniye-Üsküdar, Sarıyer-Taksim, Kadıköy-Taksim, hatlarında ring seferleri yapıldığı dile getirilerek, metro ve hafif metro seferlerinin de sorunsuz devam ettiği ve seferlerin 2 dakika arayla yapıldığı ifade edildi. Şehir hatları vapur seferlerinin de sorunsuz gerçekleştiği bildirilen açıklamada, 07.30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı ve 08.00 Armutlu-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferlerinin iptal edildiği söylendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious