Bu gece TV yayını var mı?

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

F.Bahçe'nin Beşiktaş’a elendikten sonra yayıncı kuruluş Lig TV ile yaşadığı kriz, dün doruğa tırmandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulüp binasında olağanüstü toplanan F.Bahçeli yöneticiler, asbaşkan Şekip Mosturoğlu’nun çizdiği strateji doğrultusunda F.Bahçe-Denizli maçının naklen yayınına izin verilmemesi halinde uğrayacakları yaptırımları tartıştı. F.Bahçe yönetiminin aldığı hukuki mütalaaya göre, maçı naklen yayınlatmazlarsa 3 ihtimal var: 1. İhtar, 2. Para cezası, 3. Hükmen mağlup sayılıp, 3 puanları silinir. Ama F.Bahçeliler, dünyada bu şekilde hükmen mağlup edilen hiçbir kulüp olmadığı gerekçesiyle bu seçeneğin gerçekleşme ihtimalini az görüyor.

4 ÖZEL MÜFETTİŞ GELDİ

Ancak Futbol Federasyonu da yayın krizini önlemek için bütün önlemleri aldı. Özel olarak 4 adet disiplin müfettişini görevlendiren federasyonun bir yetkilisi, “F.Bahçe-Denizli maçında ayrıca 2 temsilci (Nail Aylanç, Oğuz Özçelik), 1 gözlemci (Ahmet Akçay) bulunacak. Naklen yayın, ligin vazgeçilmez bir parçası. Herhangi bir taviz veremeyiz. Eğer yayın başlamazsa, temsilci hakeme başlangıç düdüğünü çalması için izin vermeyecek. Dolayısıyla yayın başlayana dek maç da başlamayacak” dedi.

HAKEM MAÇI BAŞLATMAZ

Yönetmelik ne diyor? Kurala göre, hakem maç temsilcisinden onayı alana kadar, 19.00’da başlaması gereken maçı başlatmıyor. Hakemin bekleme süresi ise yoruma açık. Yayını engellemek için artniyet olduğuna kanaat getirirse en çok 10 dk. bekliyor ve maçı tatil ediyor. Eğer iyi niyet görürse bekleme süresini yarım saate kadar uzatabiliyor. Ama yayın olmazsa maçı tatil ediyor, kararı da federasyon veriyor.

DIGITURK DE DEVREDE

Saat 10.00'da stadda yapılacak maç toplantısında, müfettişler F.Bahçe’yi uyaracak. F.Bahçe ya yayına izin verip hiçbir riski göze almayacak. Ya da yayını engelleyip hükmen mağlubiyet + 3 puanının silinmesine kadar gidebilecek bir süreci başlatacak ve belki de ligden çekilecek. F.Bahçe’yi ikna etmek için Digitürk'ün üst yönetimi de devrede.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious