Bu gerçekle yüzleşelim

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

İzmir’de 17 aylık N.N.B. bebekle ilgili cumhuriyet savcılığının düzenlediği iddianame, daha önce bilinmeyen bazı korkunç gerçekleri ortaya çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İddianameye dayanak olan ve bugüne kadar gizlendiği için kısmen kamuoyuna yansıyan Adli Tıp Kurumu raporunda N.N.B’ye hem vajinal, hem de anal yoldan tecavüz edildiği vurgulandı. N.N.B’nin ayaklarındaki morluk ve izlerin insan ısırığı ve sigara yanığıyla oluştuğu belirlendi. Bu izlerin 12 gün veya öncesine ait olduğu kaydedildi.

DEVLET KORUMASINDA

Bu arada 1. Çocuk Mahkemesi, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün başvurusunu değerlendirerek anne babanın velayetini iptal etti. Böylece N.N.B. bebek artık devlet koruması altına girerken, önümüzdeki günlerde bir vasi tayin edileceği bildirildi.

ANNEYE 23 YIL HAPİS

Öte yandan iddianameye ulaşılmasıyla zanlılar için istenen cezaların ayrıntıları da ortaya çıktı. Buna göre anne F.B. "eziyet etmek"ten 8 yıl, "cinsel istismara yardımcı olmak" suçundan 15 yıl olmak üzere toplam 23 yıl, aynı evde kalan 40 yaşındaki M.D, 41 yaşındaki Y.V. ve bekçilik yapan 69 yaşındaki A.A. hakkında "çocukların cinsel istismarı" suçundan 20’şer yıl, "müstehcen yayın bulundurmak2 suçundan 4’er yıl olmak üzere toplam 24’er yıl hapis cezası istendi. Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki ay, 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious