'Bu gidişle 3 gün daha yanar!'

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Kaş'taki orman yangını sürüyor.Zaman zaman poyrazın esmesi ile alevler büyüyor.20 hektar kül oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'nın Kaş - Elmalı ilçeleri arasında bulunan Kıbrıs Deresi mevkiinde, cuma gecesi saat 24.00 sıralarında yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangını halen devam ediyor. Bölgenin sarp olmasından dolayı arazöz ve ekiplerin bölgeye müdahale etmekte zorluk çektiğini ifade eden yetkililer, yangına 4 helikopter ile müdahale ettiklerini söyledi. Yangında şu ana kadar 20 hektarlık alan yandı.
Kıbrıs Deresi mevkiinde 2 günden beri devam eden yangın hala söndürülemedi. Dün 3 helikopter ile müdahale edilen bölgeye bugün Manavgat ilçesinde bulunan söndürme helikopteri de gönderildi. Çaışmaya katılan helikopter sayısı 4 olurken, arazöz ve yangın söndürme ekipleri de hazır kıta olarak bekliyor. Bölgenin sarp kayalıklar olması nedeni ile yangına ancak helikopter ile müdahale edilebiliyor.

Etrafının kayalık olması nedeni ile yangının fazla büyümediğini belirten yetkililer, şu ana kadar 20 hektarlık alanın yandığını söyledi. Yetkililer, "Burada örtü altı yangını dediğimiz yangın var. Genellikle kayalık gölge olduğu için alttan yanarak gidiyor. Zaman zaman poyrazın esmesi ile alevler büyüyor. Karadan müdahale etme imkanımız yok ve böyle giderse burası 3 gün daha yanar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious