Bu görüntüler davalık oldu

Bu görüntüler davalık oldu .5252
  • Giriş : 13.08.2007 / 14:27:00

Armağan Uzun, bu görüntülerin çekildiği kafenin sahibine dava açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bülent Ersoy'la dünya evine giren Bülent Ersoy'un geçen ay evlendiği Armağan Uzun'un 26 Temmuz'da Narlıdere’de ‘Serender Yağmurevleri’ adlı kahvesinde, 20 yaşındaki bir genç kızla çekilen görüntüleri dava konusu oldu.

Armağan Uzun, kendisini görüntüleyip gazete ve televizyonlara sattığını öne sürdüğü kafeteryanın sahibi Ferman Deri ve eşi Serap Deri hakkında, avukatı aracılığıyla İzmir 6'ncı Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 40 bin YTL manevi tazminat istemiyle dava açtı. Uzun, dava dilekçesinde Deri çiftinin kendisi hakkında açıklama yapmasına dava sonuna kadar tedbir kararı alınmasını da istedi. Armağan Uzun, görüntülerin basın mensubu olmayan bu iki kişi tarafından özel hayatının ihlal edilerek çekildiğini, kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu iddia etti. Uzun, akadaşları ile birlikte Sahilevleri'nde gittiği kafeteryada çekilen görüntülerin ‘aldatma skandalı’ olarak magazin dünyasına para karşılığı satıldığını öne sürdü.

İzmir 6'ncı Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek tazminat davasının dilekçesinde, kafeterya sahibinin sadece basın mensuplarının yapması doğal karşılanan görevi kendisine görev edinip Uzun'a ve ailesinin kişilik haklarına karşı saldırıda bulunduğu iddia edildi.

ARMAĞAN SOKAĞA ÇIKAMAZ OLDU
Haberlerin yayınlandığı andan itibaren sokağa çıkamaz, eşinin, yakınlarının yüzüne bakamaz olduğunu, programa bile çıkamadığını öne süren Armağan Uzun, avukatı aracılığıyla mahkemeye verdiği dilekçede şunları yazdı:

“Hayranlarım ve kamuoyu önünde itibar kaybettim. ‘20 günlük eşini aldatan hayırsız, sorumsuz bir koca, muteber olmayan bir insan’ gibi muamele gördüm. Mutlu beraberliğinin yerini, geçici de olsa, yoğun bir tedirginlik ve kuşku doğuurucu mutsuzluklar aldı. Görüntülere dayanak gösterilerek yöneltilen, aslı astarı olmayan bir dizi soru ve sorunla mağdur oldum. Tarifsiz bir bedensel ve ruhsal çöküntü içine girdim. Annem, babam, kardeşlerim ve özellikle eşim, olumsuzluktan fazlasıyla nasiplerini aldılar. Halen doktor kontrolü altındayım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious