Bu görüntüler Türkiye'de ilk kez!

Bu görüntüler Türkiye'de ilk kez!.18630
  • Giriş : 14.05.2009 / 22:40:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 09:53:29

Türkiye’nin en seçkin askeri birliklerinden SAT komandolarının eğitimi tüyler ürpertiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


En zor şartlarda ölüm kalım mücadelesi veren komandolar, cephede kurbağa yiyip en zor şartlarda dayanıklılık testlerine giriyor.

SAT komandoları 44 hafta boyunca en ağır eğitimlerden geçiriliyor ve bunun son haftası da Cehennem haftası. Bu haftayı başarıyla tamamlayan SAT komandosu olacak. Her yüz adaydan ancak otuzu kursu başarıyla tamamlayabiliyor. Eğitim sert. Eğitmenler daha da sert. Dayanamayanlardan bazıları ayrılıyor. Ayrılmayanlar için günler çok ama çok zor geçiyor.

Acıma yok. Çünkü SAT komandoları düşman topraklarında görev yapıyor. Her an esir düşebilirler. İşkenceye uğrayabilirler. Ama konuşmayacaklar. Çünkü eğitimin bir haftası işkenceye ve sorguya dayanıklılık testleriyle geçiyor.

 

KURBAĞA VE YILAN YİYORLAR

Kampta yok etmek kadar hayatta kalmayı da öğreniyorlar. Bulabildikleri her şeyi yiyecekler. Mesela yılan ya da kurbağa. Çünkü hayatta kalacaklar. Görevi yapmadan dönmeyecekler.

SAT adayları son haftayı uykusuz geçiriyor. 7 günde sadece 4 saat uyumalarına izin var. Çünkü cehennem haftasındalar. Gerçekten de cehennemdeler. Kurşunlar başlarının hemen üstünden geçiyor. 45 hafta sonra başarılı olan sat brövesini takacak. Asıl eğitim o zaman başlayacak. Durmak yok. Acıma yok. Geride kalma yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*