Bu haber dua etmek isteyenlere!

  • Giriş : 02.02.2006 / 00:00:00

İnternet teknolojisi ile dualar da sanal alemde topluca yankı bulmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2000 yılında yayın hayatına başlayan sitenin 11 bin 560 dua dostu üyesi bulunuyor. Farklı durum ve zamanlarda okunabilecek duaların da yer aldığı sitenin Genel Yayın Müdürü Mehmet Çelik, sanal alemde yaptıkları toplu dua ve hatim organizasyonlarını gerçek hayata taşımayı amaçladıklarını söylüyor. Site üyelerinin okuduğu 12. hatimin duası 10 şubat’ta yine sanal alemde yapılacak.
İsmini, 5 yıldır değişmeyen İslam-i çizgide, dualar eşliğinde duyuran dualar.com’un serüveni, yayın müdürü Çelik’in çoğu şeyin maddi olana kayıp içtenliklerin gündelik telaşlar arasında eridiğini fark etmesiyle başlıyor. Önce çok güzel bir isim tespit eden Çelik, siteye dualar.com adını verdikten sonra sitenin tasarımını yapıyor. Kimsenin o zamanlar hayal bile edemeyeceği bir şeyi gerçekleştiriyor ve siteye dua etmek, okumak isteyen binlerce üye kazandırıyor.
Mehmet Çelik dualar.com’u şöyle anlatıyor: “Dua etmek, beklide hayatımızın en hareketli ve en evrensel yanı olduğu halde, zaman içinde kişiselleşen, daralan, marjinalleşen bir konuma itilmiştir. Biz dualar.com’u 2000 yılında yayın hayatına başlatarak istedik ki, farkında olmayan ya da fark ederek katıldığımız bu evrensel aktiviteyi, satır satır paylaşalım, kelime kelime çoğaltalım, kalb’den kalbe taşıyarak Hz. Muhammed (sav) katına yükseltelim. İletişim araçları, işlevlerin tam aksine her birimizi yalnızlaştırıp yabancılaştırırken, biz iletişimi yerine oturtmak adına, temel acılarımızı paylaşarak birbirimize teselli olalım, duacı ve destekçi bulalım. En gizli fısıltılarımızı bir “İşiten” in olduğunu bilen, en ince ihtiyaçlarımızı bir “Gören” in olduğunu bilenler olarak, kalbimizde birbirimiz için yer ayıralım, başka kalplere kendimize yer edinelim istedik. Bu hedefte yolumuza devam ediyoruz.”
Dualar.com ekibinin başlattığı bu anlamlı yolculuğa herkesin katılmasını isteyen Çelik, “Güllerin duasını duymak, Dualara güller açtırmak için” sloganıyla Türkiye’nin en çok ziyaret edilen dua sitesi olarak kalmakta ısrarcı olduklarını söylüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious