Bu haberi okumadan plan yapmayın!

Bu haberi okumadan plan yapmayın!.24607
  • Giriş : 17.10.2008 / 22:52:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:48:29

Haftasonu hava nasıl olacak, hangi yollarda çalışma var?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bolu Dağı'nın D-100 Karayolu geçişinde sis ulaşımı etkiledi. Sis nedeniyle araçlar yavaş ilerlediler.

Bolu Dağı'nın Abant kavşağı, Elmalık ve Karanlıkdere kesimlerinde sabah saatlerinde etkili olan sis ulaşımı aksattı. Görüş mesafesinin yaklaşık 15 metreye kadar düşmesi nedeniyle sürücüler araçlarını yavaş kullanmak zorunda kaldı. Yol kenarlarında bulunan sis lambaları yakılarak görüş mesafesi açılmaya çalışıldı. Elektronik tabelalar aracılığıyla sürücülerin yavaş ilerlemeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Anadolu Otoyolu Tatlak-Cankurtaran-Gerede kesimi 85-91. kilometreleri arasında İstanbul-Ankara istikametinde yapım, bakım ve asfalt kaplama çalışmaları nedeniyle ulaşım Ankara-İstanbul istikametinde gidiş-geliş olarak sağlanıyor.

Karabük-Araç yolunun 5. kilometresindeki çalışmalar nedeniyle ulaşım servis yolundan yapılıyor.

Sürücülerin, Kayseri-Niğde yolunun 0-63. kilometreleri arasında devam eden yol yapım çalışması nedeniyle trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

HAVA DURUMU

İstanbul ve Bursa'da bugün lodos esiyor, hava sıcak ve güneşli. Hafta sonu ise hava daha kapalı olacak, cumartesi günü hafif yağmur bekleniyor. Ankara bu iki gün açık ve daha sıcak olacak. İzmir ve Adana'da da lodos var, hava sıcak ve güneşli. Bugün İstanbul 24, Ankara 20, İzmir 26, Bursa 25, Adana 28 derece.

 

18 Ekim Cumartesi
Marmara Bölgesi'nde hava bugünlerde günlük değişiklik gösteriyor. Bugün lodosun etkisi ile güneşli ve sıcak bir gün yaşanacak ama hemen ardından yarın hava yeniden bulutlanıyor, hafif yağmurlar görülebilir. Pazar günü de hava bulutlu olacak. Bugün Edirne 25, Sakarya 26 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde etkili olacak lodos hem sıcaklığı yükseltecek hem de bulutları dağıtacak. Hafta sonu da önemli bir yağış beklenmiyor. Bugün Eskişehir 20, Kayseri ve Niğde 19 derece.

19 Ekim Pazar

Lodos Ege Bölgesi'nde de yazı aratmayacak bir havaya neden olacak. Sıcaklık kıyılarda 25 dereceyi geçecek. Hafta sonu bölgenin kuzeyi biraz bulutlanabilir ve kuzeye dönecek rüzgar sıcaklığı tekrar ortalamalara değerini düşürecek. Muğla 25, Kütahya 21 derece.

20 Ekim Pazartesi

Bu sonbahar Akdeniz Bölgesi de iyi yağış alıyor, önümüzdeki günler ise sıcak ve güneşli geçecek. Sıcaklık kıyılarda 30 dereceyi geçebilir. Güneydoğu'da da hafta sonu 30 dereceye ulaşacak sıcaklıklar ve güneşli bir gökyüzü olacak. Bugün Antalya 27, Diyarbakır 26 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı bulutlu ve serin, hafta sonu ise daha ılık ve açık bir havada geçecek. Bugün Erzurum 16, Malatya 22 derece.

21 Ekim Salı

Karadeniz Bölgesi'nde de güneşli ve ılık bir hava var ama birgün aradan sonra hafta sonu bulutlanma yeniden artacak. Yarın Batı Karadeniz'de, pazar günü ise Doğu Karadeniz'de kısa süreli yağmurlar bekleniyor. Bugün Trabzon 23, Samsun 22, Bolu 21 dereceye çıkacak.

22 Ekim Çarşamba

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*