Bu haberimizi sahte çürük raporlulara ithaf ediyoruz!

Bu haberimizi sahte çürük raporlulara ithaf ediyoruz!.9314
  • Giriş : 19.12.2007 / 04:32:00
  • Güncelleme : 19.12.2007 / 00:26:40

Jandarma Er Recep Karaca, askere gidebilmek için kalbinin delik olduğunu söylememiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bazı kişilerin askerlik yapmamak için sahte çürük raporları aldığı ve çeşitli yollara başvurduğu söylentileri yayılırken, Şırnak’ta görev yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı GATA’da yaşamını yitiren Gebzeli Jandarma Er Recep Karaca'nın, askere gidebilmek için kalbinin delik olduğunu söylemediği ortala çıktı. Organları ailesi tarafından bağışlanan Recep Karaca'nın cenazesi bugün Gebze’de gözyaşları arasında toprağa verilirken, ağabeyinin de İstanbul'da asker olduğu belirtildi.

Gebze’nin Yavuz Selim Mahallesi’nde oturan ve kalbinin delik olduğunu bildiği halde askerlik yapabilmek için bunu gizleyen Recep Karaca 7 ay önce askere alındı. Aslen Giresunlu olan Karaca, Şırnak’ta Verimli Sınır Karakolu’nda vatani görevini yaptığı sırada nöbete giderken kalbindeki rahatsızlığı nedeniyle düşüp başını çarparak beyin kanaması geçirdi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi alına alınan Er Recep Karaca'nın, tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Recep Karaca’nın ailesine durum bildirildi. Ailesi, beyin ölümü gerçekleşen Recep’in organlarının başkalarında yaşaması için bağışlama kararı aldı. Bu karar üzerine Recep Karaca’nın karaciğer, böbrek ve korneaları alındı ve cenazesi Gebze’ye gönderildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Recep Karaca için önce Yavuz Selim Mahallesi 444. Sokak'taki evinin önünde tören düzenlendi. Törende Gebze Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Belediyle Başkanı İbrahim Pehlivan, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Atilla Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Nedim Selvisu, Emniyet Müdürü Ali Şahinli, Şehit Aileleri Derneği Şube Başkanı İhsan Duyar, şehit aileleri, askeri ve sivil erkan, dernek ve sivil toplum temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.
Recep Karaca, daha sonra Yavuz Selim Mahallesi’ndeki Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

AĞABEYİ DE ASKER

Giresun Yağlıdere nüfusuna kayıtlı olan ve uzun süredir ailesiyle Gebze’de oturan Recep Karaca’nın ağabeyi Kadir Karaca’nın da İstanbul’da asker olduğu anlaşıldı. İki oğlu da askerde olan anne Havva Karaca ve Baba Orhan Karaca cenazede gözylaşı dökerken, oğullarının kalbinin delik olduğunu, buna rağmen askere gitmek için bunu sakladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious