Bu hafriyatçılar dedektif gibi

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

İş makineleri çalınan hafriyatçılar aralarında örgütlenip gece gündüz iz sürerek makinelerini bulmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziosmanpaşa'da iş makinelerini çaldıran hafriyatçılar, aralarında örgütlenip üç gün üç gece arayarak iş makinelerini buldular. Değeri yaklaşık 150 bin YTL olan iş makinesini bulan hafriyatçılar, Mersin'e gitmek üzere olan hırsızları polise yakalattı.
Edinilen bilgiye göre, Arnavutköy'de hafriyatçılıkla uğraşan Hasan Koçak'ın iş makinesi, çalındı. Aynı yerde daha önce de 3 iş makinesinin çalınmış olması nedeniyle hafriyatçılar alarma geçti. Peş peşe 4 iş makinesini çaldıran hafriyatçılar, durumu polise bildirmelerine rağmen bir sonuç almayınca, çalınan makinelerini kendileri bulmaya karar verdi. Kendi aralarında örgütlenen hafriyatçılar, yaklaşık 100 kişi toplanarak, çalınan iş makinesini bulabilmek için bir çalışma başlattı. İstanbul'un değişik noktalarına dağılan hafriyatçılar çalınan iş makinesini bulabilmek için 24 saat nöbet tuttu. Esenyurt'ta nöbet bekleyen hafriyatçı Hüseyin Birkay, 33 N 9855 kamyonun üzerinde Hasan Koçak'ın iş makinesini gördü. Arkadaşlarını arayan Birkay, kamyonu takibe aldı. TEM yoluna giren kamyon, Mahmutbey gişelerinde durduruldu. Polis ekipleri, kamyon şoförünü gözaltına alarak karakola götürdü.

İş makinelerini kendi çabalarıyla bulan ve üç günlük emeklerinin karşılığını almanın keyfini yaşayan hafriyatçılar, "Kendi işimizi kendimiz yaptık. Kaç gündür bu iş makinesini arıyorduk. En sonunda Mersin'e götürülürken bulduk. Başka arkadaşlarımızın da 3 tane iş makinesi çalındı. Onları polis bulur diye aramadık ama iş makineleri kayıplara karıştı. Şimdi öbür makinelerin de bulunmasını bekliyoruz" diye konuştu. Kendi aralarında 100 kişi olarak toplandıklarını belirten hafriyatçılar "İstanbul'un değişik yerlerine dağıldık. Üç gündür gece gündüz bu makineleri arıyorduk. En son Esenyut'ta bekleyen arkadaşımız gördü ve bizi aradı. Biz de kamyonu takip ederek polise yakalattık" dedi. Çalan şahısları tanıdığını belirten bazı hafriyatçılar ise kamyon şoförünü görmek istedi. Polis memuru buna müsaade etmeyince polis ile hafriyatçılar arasında kısa süreli gerginlik yaşadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious