Bu hafta 3 korku filmi birden

Bu hafta 3 korku filmi birden.5428
  • Giriş : 08.08.2008 / 09:43:00

Yaz sezonunun sinema sektörü için durağan geçeceğine inananlar ciddi şekilde yanıldılar. Çünkü bu yaz, geçtiğimiz yıllara oranla film dolu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu hafta vizyona giren altı filmden üçü korku türünde. Türün klişelerine göz yumabilen korku filmi severler bakalım bu üç filmden hangisini daha çok sevecek.

ZİYARETÇİLER

Böyle ziyaretçi düşman başına

Bryan Bertino'nun yazıp yönettiği ilk film olma özelliğini taşıyan 'Ziyaretçiler' (The Strangers), katıldıkları bir düğünden evlerine dönen Kristen (Liv Taylor) ve James'in (Scott Speedman) kâbus dolu gecesini anlatıyor. Her taraf kilitli olmasına rağmen sabahın dördünde kapıyı çalan garip ses 'Tamara orada mı?' diye sorar. Ardından etrafları maskeli ziyaretçilerle kuşatılır. Ve ev genç çift için adeta içinden bir türlü çıkamadıkları bir hapishaneye dönüşür. Yönetmenin çocukluğunda yaşadığı bir olaydan esinlenerek yazdığı filmde Kristen ve James bu durumda kendilerini aşmak zorundadır.

ÖLÜM KAPANI

Lordi grubundan canavar şovu

Bir kapana kısılma hikâyesi de Lordi grubuyla seyirciyle buluşuyor. Finlandiyalı müzik grubunun her üyesinin korkunç bir yaratığı canlandırdığı 'Ölüm Kapanı'nda otistik küçük kızının hastanede yeterince iyi bakılmadığına inanan bir babanın onu hastaneden çıkarma mücadelesi anlatılıyor. Ama bu mücadele hastane yönetimiyle falan değil, bizzat garip yaratıklarla. Asansörde sıkışıp kalan baba-kız oradan çıktıklarında hastaneyi boş bulurlar. Artık hastane onlar için bir ölüm kapanıdır. Lordi grubunun klip yönetmeni Pete Riski'nin yönetmeliğini yaptığı film, son dönemde sıkça rastlanan Hollywood taklidi İskandinav sinemasının yeni bir örneği niteliğinde. Filmin başrollerinde ise Sarah Skye Bennett, Ben Noah Huntley ve Lordi grubu yer alıyor.

RESİMDEKİ HAYALET

Hayalet masallarından bıkmadıysanız...

Yine Uzakdoğu uyarlaması, yine taklit bir film. 2006'da büyük gişe başarısı elde eden Tayland versiyonundan sonra Japon yönetmen ve Amerikalı oyuncularla Hollywood'un hikâye sıkıntısı çektiğinin kanıtı bir film 'Resimdeki Hayalet (Shutter)'. Masayuki Ochiai'nin yönettiği filmde yeni evli çift, fotoğraf sanatçısı Ben (Joshua Jackson) ve Jane (Rachel Taylor), bir moda çekimi için Tokyo'ya giderler. Dağ yolunda giderken arabayla bir kadına çarparlar. Fakat kendilerine geldiklerinde kadından hiçbir iz yoktur. Tokyo'ya dönen Ben, eski arkadaşlarını bulur ve işini rayına oturtmaya çabalar. Jane ise henüz şehre yabancıdır. Ben, çektiği fotoğraflarda insana benzeyen beyaz karartılar görünce Jane bunun arabayla çarptıkları kıza ait olduğunu ve onu yol üzerinde ölüme terk ettikleri için intikam istediğini düşünür.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*