Bu hafta 5 yeni film vizyona girdi

Bu hafta 5 yeni film vizyona girdi.12810
  • Giriş : 17.04.2009 / 08:49:00

"Devlet Oyunları", "Pembe Panter 2", "Ay Prensesi" ile yerli yapımlar "Deli Deli Olma" ve "Kız Kardeşim" sinemaseverlerle buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"7. sanat" sinema, bu hafta 2'si yerli yapım, 5 yeni film ile sanatseverleri selamlıyor.

"Devlet Oyunları", "Pembe Panter 2", "Ay Prensesi" ile yerli yapımlar "Deli Deli Olma" ve "Kız Kardeşim" gösterime girdi.

"Devlet Oyunları"
Yönetmenliğini Kevin MacDonald'ın yaptığı "Devlet Oyunları" adlı filmde Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams ve Jason Bateman rol alıyor.

Filmde, savunma harcamalarını denetleyen komitenin başkanı, kongre üyesi Stephen Collins'in, aynı zamanda sevgilisi olan asistanının öldürülmesi ardından, eski arkadaşı, araştırmacı gazateci, Cal McCaffrey'nin olaya el atmasıyla yaşananlar hikaye ediliyor.

"Pembe Panter 2"
Harald Zwart'ın yönettiği "Pembe Panter 2"de ise Steve Martin, Jean Reno, Alfred Molina, Andy Garcia, Emily Mortimer ve John Cleese oynuyor.

Çekimleri Paris ve Roma'da gerçekleştirilen serinin ikinci filminde, aralarında paha biçilmez Pembe Panter Elması'nın da bulunduğu efsanevi hazinenin çalınması sonrasından duruma el koyan dedektif Jacques Clouseau'nun komik maceraları konu alınıyor.

"Ay Prensesi"
Yönetmen Gabor Csupo'nun, Elizabeth Goudge'un kitabından beyazperdeye uyarladığı "Ay Prensesi"nde de başlıca rolleri Ioan Gruffudd, Dakota Blue Richards, Tim Curry ve Natascha McElhone paylaşıyor.

Filmde, amcası Benjamin'le yaşamak üzere, gizemli Ayışığı Malikanesi'ne gönderilen, 13 yaşındaki yetim Maria'nın başından geçen fantastik maceralar ele alınıyor.

"Deli Deli Olma"
Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu'nun üstlendiği "Deli Deli Olma"nın başrollerinde Tarık Akan, Şerif Sezer, Levent Tülek ve Zuhal Topal var.

Kars'ın Eşmeyazı köyünde çekilen filmde, çocukken ailesiyle birlikte Rusya'dan göç eden Mişka'yla, burada dost olduğu köy kızı Alma ve huysuz ihtiyar Popuç arasındaki dramatik ilişkiler konu ediliyor.

"Kız Kardeşim: Mommo"
Atalay Taşdiken'in yazıp yönettiği "Kız Kardeşim: Mommo" adlı filmde ise Elif Bülbül, Mehmet Bülbül, Mete Dönmezer ve Mustafa Uzunyılmaz rol alıyor.

Filmde, üvey anneleri tarafından istenmedikleri için dedelerinin yanında kalmak zorunda bırakılan iki kardeş; Ali'yle, Ayşe'nin dramatik öyküsü anlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*