Bu hafta 7 film gösterime girdi

Bu hafta 7 film gösterime girdi.16438
  • Giriş : 04.04.2008 / 23:31:00

Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sinemaseverleri bu hafta 6 yabancı, 1 yerli olmak üzere 7 yeni film bekliyor.

İKİLİ OYUN - ONE WAY vizyona geldi. Yönetmen koltuğuna Reto Salimbeni’nin oturduğu, dram, gerilim ve suç unsurlarının yer aldığı filmde Michael Clarke Duncan, Til Schweiger ve Lauren Lee Smith başrolleri paylaşıyor.

Diğer yeni yabancı yapım “BAKIŞ AÇISI - VANTAGE POINT”. Senaryosunu Barry Levy’nin yazdığı, yönetmenliğini Pete Travis’in üstlendiği filmde Forest Whitaker, Matthew Fox ve William Hurt performanslarını sergileyecek.

Çok satan dedektif romanları yazarının, karısıyla ilişkisi olan aktörle girdiği ölümcül zeka oyununu anlatan “ÖLÜMCÜL OYUN - SLEUTH” da sinemaseverlerle buluştu. Yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın yaptığı filmde Michael Caine, Jude Law ve Harold Pinter başrollerde.

“TABANCA-ROVELVER” gösterime girecek. Yönetmen Guy Ritchie’in drem-gerilim-suç türündeki filminde, oyuncular Jason Statham, Ray Liotta ve Francesca Annis olacak.

Richard Kelly’nin yönettiği filmde, Dwayne “Rock” Johnson, Sarah Michelle Gellar, Sean William Scott ile Justin Timberlake oynuyor. Yönetmenin yeni filmi “KIYAMET ÖYKÜLERİ - SOUTHLAND TALES”, ABD’de Cumhuriyetçi kanadı kızdıracak cinsten sivri dilli bir politik bilim-kurgu. 2006 Cannes Festivalinde Altın Palmiye Adayı olan film, paranoya ve çılgınlığın hüküm sürdüğü yakın gelecekte, ABD’nin güneyinde geçen bir kıyamet öyküsünü konu alıyor.

Yönetmen Luc Jacquet yeni filmi “ARKADAŞIM TİLKİ - THE FOX & THE CHILD” ile bize gözümüzün önünde olup keşfedemediğimiz doğayı bir kez daha takdir etmeyi öğretiyor. Günümüzde doğada fazla vakit geçiremeyen çocuklara doğal hayatı anlatıyor. Hayvanların tanıtıyor. Doğal yaşamın ritmini yakalatıyor.

Haftanın yeni Türk filmi ise “PERİ TOZU”. Ela Alyamaç’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmde, Mehmet Ali Nuroğlu, İpek Değer ve Erdoğan Sıcak oynuyor.

NTVMSBC

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious