Bu hafta hava nasıl olacak?

Bu hafta hava nasıl olacak?.9437
  • Giriş : 19.04.2009 / 08:45:00

Hava sıcaklıkları ise Türkiye genelinde 3 ila 5 derece artacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BÖLGELERDE Hava Durumu

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda (Bursa ve Bilecik) hafif sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve iç kesimleri (Afyon, Kütahya ve Uşak) parçalı ve çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı, kuzeybatı kesimleri çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Düzce ve Karabük) hafif sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*