Bu hafta havamız nasıl olacak? Haritalarla hava raporu

Bu hafta havamız nasıl olacak? Haritalarla hava raporu.7877
  • Giriş : 20.08.2007 / 19:05:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 20:52:14

Hafta boyunca yurdun kuzeydoğu kesimlerinde yağış beklenirken, diğer bölgelerde hava sıcak olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşte 5 günlük bölge bölge haritalı hava raporu:

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Van çevresinde, salı günü Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda, çarşamba günü de Doğu Karadeniz kıyılarında yerel ve kısa süreli gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

Yağışların hafta ortasından sonra Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda aralıklarla etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Güney, iç ve batı bölgelerde ise hava sıcaklığının hafta boyunca mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Türkiye’nin en doğusunda sağanak yağmur hafifleyerek bugün de devam ediyor. Haftanın ilk yarısı yurt genelinde sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İstanbul ve Bursa’da hava biraz daha ısındı, ancak poyraz gündüzleri sert esmeye devam edecek. Ankara’da önümüzdeki günler açık ve sıcak geçecek. İzmir’de sıcaklık artarken, rüzgar kıyılarda sert esmeye devam ediyor. Adana’da az bulutlu ve rüzgarlı bir hava var. Bugün İstanbul 32, Ankara 33, İzmir 36, Bursa ve Adana 34 derece.

İstanbul ve Bursa’da poyraz öğle saatlerinde kuvvet esmeye devam edecek. Ankara’da güneşli ve sıcak hava etkisini sürdürecek. İzmir’de hakim olan kuvvetli karayel, kıyılarda sıcaklığı bunaltıcı etkisinin daha az hissedilmesini sağlıyor. Adana’da da hava güneşli ve sıcak. İstanbul 32, Ankara 33, İzmir ve Adana 37, Bursa 34 derece.

Marmara Bölgesi’nde sıcaklık 2-3 derece yükseliyor, hava yine güneşli. Öğle saatlerinde kuvvetli esmeye devam edecek rüzgar ise hissedilen sıcaklığın fazla yükselmesini engelliyor. Bugün Edirne ve Balıkesir 35, Kocaeli 32 derece.

İç Anadolu’da güneşli ve sıcak günler yaşanacak. Rüzgar zayıflarken, sıcaklık değerleri yüksek değerlerde seyrediyor. Bugün Konya 31, Eskişehir 32, Sivas 29 derece.

Ege kıyılarında kuvvetli esen karayel özellikle gölgede serinlik veriyor. Ancak yüksek termometre sıcaklığı karşısında rüzgarın serinletici etkisi fazla olmuyor. Bölgede nem oranı artıyor. Denizli 39, Muğla 38, Kütahya 33 derece.

Akdeniz’de ve Güneydoğu Anadolu’da hava koşullarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Bölgede önümüzdeki hafta da yağış görülmeyecek. Bugün Antalya ve Diyarbakır 37 derece.

Doğu Anadolu genelinde parçalı bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Günlerdir bölgenin kuzey ve doğusunda hakim olan yağış ise hafiflerken, hafta başında etkisini kaybedecek. Sıcaklık Erzurum’da 25, Malatya 34, Van’da 24 derece.

Karadeniz’in batısında hava güneşli ve az bulutlu. Giresun-Artvin arasında sağanak yağmur hafifleyerek devam ederken, sıcaklık 2-3 derece düştü. Yarın yağış daha doğuya kayarak yavaş yavaş bölgeyi terk edecek. Bugün Trabzon 26, Samsun 27, Bolu 32 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious