Bu hafta sıcaktan kavrulacağız

Bu hafta sıcaktan kavrulacağız.11653
  • Giriş : 06.07.2009 / 15:15:00

Türkiye bu hafta yazın en sıcak günlerini yaşayacak. Çarşamba ve Perşembe sıcaklık İstanbul ve Ankara'da 35, İzmir'de 37 dereceyi görecek. Tabi bir de 40'ı geçen illerimiz var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni haftayla birlikte güneyden gelecek sıcak hava dalgası etkisini gösterecek.

Hafta ortası Çarşamba ve Perşembe günleri sıcaklığı batıda yazın en yüksek değerlerine; 35-40 derecelere çıkaracak. Hafta sonu aşırı sıcaklar doğuya ilerleyecek.

Hafta ortası İstanbul ve Ankara 35, İzmir 37 dereceyi görecek. Denizli, Aydın ve Manisa 40, Balıkesir ve Edirne 38 dereceye çıkacak. İç Anadolu genelinde de aşırı sıcaklar etkili olacak. Uzmanlar yazın en sıcak günlerinin yaşanacağı özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri sıcak çarpmalarına karşı uyarıyor.

Serinlik veren rüzgarlar bu hafta Marmara'da hafifliyor, hissedilen sıcaklık gölgede 40 dereceye yaklaşacak. Rüzgar sadece Ege kıyılarında serinlik vermeye devam edecek.

Sıcaklık artışı ile birlikte orman yangını riski de artacak, uzmanlar anız yakılmaması konusunda uyarıyor.

Hafta sonu ise Batıda sıcaklık ortalama değerlerine inerken, bu sefer Doğu anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde hızla artacak. Hafta sonu Diyarbakır 42, Trabzon 32, Malatya 39 dereceyi görecek.

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*