Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler.13298
  • Giriş : 20.06.2008 / 09:51:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:09:30

Bu hafta 6 yeni film gösterimde: ''Hızlı Yarışçı'', ''Öldür.com'', ''Gelin Benim Olacak'', ''Made in Europe'', ''Lanetli Ruhlar'', ''Utanç''.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hızlı Yarışçı
(Speed Racer)

Yönetmen: Andy Wachowski, Larry Wachowski
Oyuncular: Emile Hirsch, Christina Ricci, Susan Sarandon, Scott Porter...
Tür: Aksiyon / Spor
Yapım Yılı: 2008

Pistte fırtına gibi giden, yarış öncesinde, sırasında ve sonrasında toz attıran Speed Racer, direksiyon başında doğal bir yetenektir. Yarış araabalarının içinde doğan Speed, saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden, korkusuz biridir.

Tek gerçek rakibi, idol olarak gördüğü ağabeyinin anısıdır. Speed efsanevi bir yarışçı olan ağabeyi Rex Racer’ın bir yarış sırasında ölümünün ardından kalan boşluğu doldurmak istemektedir.

Ailesinin ve kız arkadaşının desteğiyle, Speed bir zamanlar rakibi olan gizemli Racer X’le işbirliği yapar. Amacı, ağabeyinin canını alan, ölüme meydan okuyan, “Crucible” adlı cross-country rallisini kazanmaktır.

“Speed Racer”, Wachowski kardeşlerin “Matrix” filmlerinden bu yana birlikte yazarlık-yönetmenlik yaptıkları ilk film. Animasyonun öncülerinden Tatsuo Yoshida’nın yarattığı klasik diziye dayanan canlı aksiyon “Speed Racer”, Wachowski kardeşlerin imzası hâline gelen devrim niteliğinde görsel efektler ve sıradışı hikaye anlatımını bir kez daha ortaya koyacak.

Öldür.com
(Untraceable)

Yönetmen: Gregory Hoblit
Oyuncular: Diane Lane, Billy Burke, Colin Hanks...
Tür: Gerilim / Suç
Yapım Yılı: 2008

FBI Özel Ajanı Jennifer Marsh (Diane Lane), bekar anne olarak özel hayatıyla işi arasındaki dengeyi sağlamak için çok sıkı çalışmaktadır.

Çok farklı ve ilginç bir görevi vardır. Her gece çalışma arkadaşı Griffin Dowd (Colin Hanks) ile birlikte FBI’ın Portland’daki bürosundan internete girerek kredi kartı dolandırıcılarının, manyakların, pedofillerin ve diğer cinsel sapıkların izini sürer.

Suç işlemek amacıyla faaliyete başlayan yeni bir web sitesiyle ilgili ilk duyumu alan iki ortak, killwithme.com adresindeki sitenin nereden yayın yaptığını ve yayını yapan kişi ya da kişileri belirlemek için siteyi izleme altına alırlar.

Sitenin ziyaretçileri üzerinde şok etkisi bırakan bir havası vardır. Sitenin yaratıcısı yapışkan bir fare tuzağına küçük bir kedi yavrusu bağlamıştır.

Siteyi hazırlayan ya da hazırlayanlar, sitenin ziyaretçilerinden o kedi yavrusunun kamera önünde yavaş yavaş ölümünü seyretmekle kalmayıp bunu herkese duyurmaya çağırmaktadır.

FBI’ın internette yaptığı yoğun araştırma sonucunda karmaşık birtakım server ve host ağları sayesinde bu web sitesinin nereden yayın yaptığının asla belirlenemediği ortaya çıkar. Portland’daki ajanların bulduğu ufak ama işe yaramayan ipuçlarıyla katil ya da katiller adeta alay etmektedir...

Gelin Benim Olacak
(Made of Honor)

Yönetmen: Paul Weiland
Oyuncular: Patrick Dempsey, Michelle Monaghan, Kevin McKidd, Kadeem Hardison...
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2008

Tom ve Hannah, on yıllık arkadaştırlar. Tom kısa süreli ilişkiler yaşarken Hannah doğru adamı beklemektedir.

Tam Tom, Hannah'la ciddi bir ilişki yaşayabileceğini düşünmeye başlamışken Hannah nişanlanır.

Tom’dan nedimesi olmasını istediğinde genç adam bu teklifi Hannah’ı nişandan vazgeçirmek ve kendine aşık etmek için kabul eder.

Made in Europe

Yönetmen: İnan Temelkuran
Oyuncular: Teoman Kumbaracıbaşı, Murat Öncül, Ali Çelik, Ruhi Sarı, Mustafa Kırantepe...
Tür: Dram
Yapım Yılı: 2007

Avrupa’da yaşayan Türk toplumunun küçük bir örneklemesi olan gruplardaki bireyler yıllardır Avrupa’da gezinmektedirler.

Hepsi birarada göçmenlerin dünyasının şizofrenik doğasını oluştururken izleyiciye de, Avrupa’da yaşayan “insanlar” olduklarını hatırlatırlar.

Film aynı gecede Madrid’de, Paris’te ve Berlin’de yoğunluklu olarak Türk göçmenler arasında geçen ancak diğer uluslardan insanların da içine girdiği giriftli üç öyküden oluşur.

Öykülerimiz ABD’nin Afganistan’a girdiği günün gecesi geçmektedir. Bu olay her bir filmde televizyonda haberlerde duyulur.

Böylelikle öyküler arasında zaman birliği sağlanır.

Lanetli Ruhlar
(Apartment 1303)

Yönetmen: Ataru Oikaw
Oyuncular: Noriko Nakagoshi, Eriko Hatsune, Yuka Itaya...
Tür: Korku
Yapım Yılı: 2007

Bazen muhteşem manzaralı; fiyatı uygun ve güzel bir ev bulmak, şanstan çok lanet getirebilir.

1303 no’lu daireye taşınma gafletine düşenler; kanlı ve karanlık bir tarihe sahip olan evin geçmişiyle yüzleşecek ve aynı felaketi kendileri de yaşamaktan kurtulamayacaklardır.

Bu evin trajik hikayesini çözmeden bu lanetten kurtulmak ise asla mümkün olmayacaktır.

Utanç
(Le Cahier)

Yönetmen: Hana Makhmalbaf
Oyuncular: Abbas Alijome, Abdolali Hoseinali, Nikbakht Noruz...
Tür: Dram
Yapım Yılı: 2008

San Sebastian’da Jüri Özel Ödülü, Roma’da ise Unicef Özel Mansiyonu’na lâyık görülen, amatör oyuncularla çekilen film Bamyan’da geçiyor ve altı yaşındaki Baktay’ı takip ediyor.

Baktay’ın tek isteği okula gitmektir, ancak bu yolda, yoksulluk ve savaş oyunları oynayan oğlanlar gibi çok güçlü engelleri aşması gerekecektir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious