Bu hafta vizyonda ne var?

Bu hafta vizyonda ne var?.13298
  • Giriş : 20.09.2008 / 08:20:00

Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“İŞTE ÖZGÜR DÜNYA”

Ken Loach'ın yönettiği ve Kierston Wareing, Juliet Ellis, Leslaw Zurek ile Joe Siffleet'in oynadığı “İşte Özgür Dünya” (It's a Free World), seyirciyle buluştu. “Özgürlük Rüzgârı”nın hemen ardından çektiği “İşte Özgür Dünya” ile günümüz Londra'sına dönen ve kamerasını yeniden toplumsal konulara çeviren Ken Loach, filmde yasadışı göçmen işçiler meselesini kurbanların değil, suçluların gözünden ele alıyor...

“ASLAN KRAL'IN OĞLU LEO”

Animasyon sevenler için “Aslan Kral'ın Oğlu Leo” (La Storia di Leo - The Story of Leo) vizyona girdi. Yönetmenliği Mario Cambi'nin üstlendiği filmde, vejetaryen olduğu için arkadaşları tarafından dışlanmış aslan Leo'nun fil sürüsünün güzeller güzeli kraliçesi Avoria ile karşılaşmasıyla başlayan maceraları anlatılıyor.

“KARA ŞÖVALYE”, TEKRAR SİNEMALARDA

ABD'de 14 Temmuz'dan beri gösterimde olan “Kara Şövalye” (The Dark Knight), tekrar sinema salonlarında. Film, indirimli bilet kampanyasına katılan sinema salonlarında 5 YTL'den izlenebilecek. “Batman Başlıyor” (Batman Begins) filminin devamı olan “Kara Şövalye” (The Dark Knight), yönetmen Christopher Nolan ve Batman'i canlandıran Christian Bale'i tekrar bir ara getiriyor. Filmin diğer başrollerinde Michael Cane, Heath Ledger, Gary Oldman, Aaron Eckart, Maggie Gyllenhaal ve Morgan Freeman yer alıyorlar. ABD'de vizyona girdiği ilk hafta sonunda 158.4 milyon dolar hasılat elde eden film tüm zamanların açılış hafta sonu rekorunun da sahibi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*