Bu haftanın hava raporu HARİTA

Bu haftanın hava raporu <blink>HARİTA</blink>.8654
  • Giriş : 25.08.2008 / 08:30:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 13:29:28

Bu hafta sıcaklık kaç derecede seyredecek? İşte haritalı hava raporu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hava sıcaklığı yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, akdeniz kıyıları ile yurdun doğu kesimlerinde güney ve güneydoğu, zamanla kuzey batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

* Marmara Bölgesi'nde sıcaklık 2 derece daha yükseldi. Rüzgar zayıflayacak ancak bunların yanında nem oranı biraz düşücek, hissedilen sıcaklık yine 38 ile 39 derecenin altına inmiyor. Marmara salı gününden itibaren serinlemeye başlayacak ve bulutlanalacak. Bugün Edirne 38, Balıkesir ve Sakarya 36 derece.

* İç Anadolu Bölgesi'ndeki yüksek sıcaklıklar fazla değişiklik göstermeden devam ediyor. Akdeniz'den gelecek nemli hava Niğde'den Sivas'a kadar bulutlanmayı artıracak. Bu kesimde bugün kısa süreli yaz yağmurları da görülecek. Konya 34, Eskişehir 36, Sivas 29 derece.

* Ege Bölgesi bugün daha sıcak hissedilecek, çünkü rüzgar zayıflıyor. Kıyılarda hissedilen sıcaklık 40 derece civarında, güneşin altında ise 50 dereceye yaklaşıyor. Bölgede yaşayanlar güneşe çıkmamaya dikkat etmeli. Önümüzdeki hafta sıcaklıklarda 2-3 derece düşüş olacak. Gölgede Denizli 38, Muğla 37, Kütahya 35 derece.

* Denizden gelen bulutlar hem Akdeniz'de hem de Güneydoğu'da güneşi örtüyor, uzun bir aradan sonra yaz yağmurları görülüyor. Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Güneydoğu'da kısa süreli ama gökgürültülü yaz yağmurları bekleniyor. Antalya 35, Diyarbakır 36 derece.

* Doğu Anadolu'da özellikle Malatya, Elazığ, Tunceli ve civarında sağanak yağmur görülecek, dikkatli olunmalı. Ayrıca Erzurum, Kars, Ardahan ve Van çevresinde hafif yağmur olabilir. Erzurum 27, Malatya 34, Van 26 derece.

* Karadeniz'in batısı az bulutlu ve çok sıcak, doğusunda bulutlanma daha fazla olacak. Ordu ve Tokatın bazı ilçelerinde hafif yağmur olabilir. Pazartesi günü Bolu-Zonguldak bulutlanmaya başlayacak. Bugün Trabzon 30, Samsun 32, Bolu 35 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*