Bu hareket küfürbaza

Bu hareket küfürbaza.8213
  • Giriş : 17.02.2008 / 09:40:00

Demirören, 2-2’den sonra "Bu takımı bu hale sen getirdin" diye bağırıp küfür eden taraftara galibiyet golünün ardından el kol hareketiyle karşılık verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DONDURUCU soğuğa rağmen İnönü Stadı’nın tribünlerini dolduran siyah beyazlı taraftarlar, 2-0’ın verdiği coşkuyla takımlarına büyük destek verirken son dakikalarda gelen Ankaraspor golleri işin rengini değiştirdi. 83 ve 86’da De Nigris’in golleriyle skorda eşitliğin sağlanmasının ardından tribünlerde protestolar yükselmeye başladı. Taraftarlardan bir bölümü tribüleri terk ederken bir grup da Rüştü’yü protesto etti.

Beşiktaş, dakikalar 90+3’ü gösterirken İbrahim Toraman’la skoru 3-2’ye taşırken kameralar galibiyetin sevincini yaşayan başkan Yıldırım Demirören’e odaklandı. Demirören’in numaralı tribüne dönerek yaptığı el kol hareketi dikkatlerden kaçmadı. Başkan, o hareketi kime yapmıştı? O anda kimse bir şey anlayamadı. Ancak işin rengi sonradan anlaşıldı.

Gör, maç nasıl kazanılır!

Ankaraspor’un attığı gollerden sonra numaralı tribünden bir taraftarın, Demirören’e, "Bu takımı bu hale sen getirdin. Senden hesap soracağız" dediği ve küfür ettiği öğrenildi. Başkan, küfürbaz taraftara dönerek, "İşte gör maç nasıl kazanılır. Bu takımla gurur duyuyorum" karşılığını verdi.

Yıldırım Demirören, maçtan sonra stat güvenliğine talimat vererek, kameralardan küfürbaz taraftarların tespit edilmesini istedi. Güvenlik güçleri de, gerekli incelemelerin ardından, kimlik tespiti yapılarak küfürbazların yakalanması için çalışma başlattıklarını belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious