Bu iddia İngiltere'yi karıştıracak

Bu iddia İngiltere'yi karıştıracak.9742
  • Giriş : 25.04.2008 / 09:35:00

İngiliz ordusunun, silah kaçakçılığı suçundan hüküm giyen iki eski mensubu, orduda silah kaçakçılığının çok yaygın olduğunu öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irak'ta Yorkshire alayında görev yaparken çete kurarak, Irak'tan Avrupa'ya silah kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle yargılanan Shane Pleasant ve Ben Whitfield, "isteyenlerin Irak gibi ülkelerden kolayca silah kaçakçılığı yapabileceğini, büyük paralar kazanabileceğini" belirtti.

Afganistan ve Irak gibi ülkelerde her türlü silahın yerel kaynaklardan satın alınabileceğini ya da çalınabileceğini ifade eden eski Ordu mensupları, bu ülkelerde polisiye hizmetleri yerine getiren yabancıların da bu tür suçlara yataklık ettiğini öne sürdü.

Silahların naklinde tank ve diğer zırhlı askeri araçların kullanıldığını iddia eden eski askerler, İngiltere'ye dönen her türlü askeri araç ve kargo paketinin kaçakçılık için kullanılabildiğini savundu.

Savunma Bakanlığı ise iddialarla ilgili açıklamasında, bu tür silahların İngiltere'de işlenen suçlarda kullanıldığına dair delil bulunmadığını bildirdi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious