Bu iddialar Denktaş'ı da sarsacak

Bu iddialar Denktaş'ı da sarsacak.9880
  • Giriş : 04.11.2008 / 09:26:00

Atv Haber, Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in Kıbrıs'ta edindiği gayrimenkulleri ortaya çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Ergenekon'un finansörü' olarak bilinen Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, Kuzey Kıbrıs'ın 'Emlak Kralı' Çıktı 'İşçi maaşlı' Özbek, Yavru Vatan'da komik bedellerle Karun kadar zengin oldu. 40'ın üzerinde tapunun değeri milyonlarca dolar... .

'İşçi maaşıyla geçinen sendikacı' Özbek, Rauf Denktaş'ın cumhurbaşkanlığı döneminde KKTC'nin emekli sandığı olan 'İhtiyat Sandığı'nın mallarını komik bedellerle satın almış...

Ergenekon iddianamesinin birçok yerinde adı geçen ve 'örgütün finansörü' olduğu ileri sürülen Özbek'in, Kıbrıs'ta adeta üç otuz paraya edindiği gayrimenkullerin şu anki değeri ise milyonlarca dolar ediyor... Mustafa Özbek'e ait Yavru Vatan'da 40'ın üzerinde tapu bulunuyor.

İşte size Özbek'in gayrimenkullerinden birkaç örnek... Özbek, Girne'nin lüks bir semtinde 200 bin sterlinlik lüks evi sadece 13 bin sterline alır. Kıbrıs'ın en pahalı yeri Ozanköy'de 4 milyon dolarlık villayı 677 bin dolara Özbek satın alır. 70 milyon dolarlık zeytinlik ise Özbek'e 2 milyon dolara verilir.

Başkan Özbek'ın 'yavru vatanı'

Adı Ergenekon soruşturmasının birçok yerinde geçen Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, servetini Kıbrıs'a taşırdı. atv haber, sendikanın 33 yıllık başkanı olan Özbek'in Yavru Vatan'daki hanedanlığını ortaya çıkardı. Özbek'in Kıbrıs'taki tapu sayısının 40'ı aştığı açıklandı.

Adı Ergenekon terör örgütünün finansörü olarak geçen Türk Metal Sendikası'nın Genel Başkanı Mustafa Özbek'in serveti, Türkiye sınırlarını aştı, Kıbrıs'a kondu. Tam 33 yıldır sendika başkanlığı koltuğunu bırakmayan Özbek, holding patronlarını bile kıskandıran hatırı sayılır servetini Yavru Vatan Kıbrıs'a taşırdı. atv haber, Özbek'in Kıbrıs'ta tapu zengini olduğunu ortaya çıkardı. Rauf Denktaş'ın Cumhurbaşkanlığı döneminde Kıbrıs'a el atan Başkan Özbek'in, Ada'nın her yerinde mülk sahibi olduğu belirlendi.

İhtiyat Sandığı'ndan almış

Buna göre Özbek Hanedanlığı'nın Kıbrıs'taki tapu sayısı, 40'ı aşıyor. Evlerin, villaların ve arsaların büyük çoğunluğunu, Kıbrıs'ın emekli sandığı olan devletin en önemli sosyal güvenlik kurumu İhtiyat Sandığı'ndan alınan gayrimenkuller oluşturuyor. Özbek hanedanlığı, bazı daireleri ve arsaları deyim yerindeyse üç otuz paraya almış. Örneğin Girne'nin en lüks semtinde lüks bir eve, sadece 13 bin sterlin ödenmiş. Bu dairenin bugünkü değeri ise en az 200 bin sterlin. Kıbrıs'ın en pahalı yeri olan Ozanköy'de emlakçıların 4 milyon dolar fiyat biçtiği yaklaşık 10 dönüm arazi üzerindeki kartal yuvasını andıran dağ ve deniz manzaralı villa için Özbek'in cebinden sadece 677 bin dolar çıkmış. Özbek, 70 milyon dolarlık zeytinliği ise 2 milyon dolara kapatmış.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*