Bu iddialar ortalığı karıştırır

Bu iddialar ortalığı karıştırır.8903
  • Giriş : 10.06.2009 / 17:30:00

Milliyet yazarı Mehmet Demirkol´un ortaya attığı, Fenerbahçe´de oynayan bir futbolcu menajerlik yapıyor, Galatasaraylı yıldız da ona bağlı´ sözleri ortalığı karıştıracak türden!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milliyet Gazetesi spor yazarı Mehmet Demirkolun Menacerlik nedir başlıklı yazısında ortaya attığı bir iddia, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Demirkol, Oyuncu menacerler var.

Misal, Fenerbahçede oynuyor, Galatasarayda futbolcusu var. İkisi de büyük yıldız hem de... Çok büyük hem de... Başa bir adam koyuyorlar, patron gözüküyor. Fenerbahçeli yıldız, Galatasaraylı yıldızın geleceğinde söz sahibi oluyor sözleriyle büyük bir polemik yarattı.

Fanatik Gazetesi iddianın üzerine gitti ve bir sonuca ulaştı. Demirkolun sözünü ettiği menacer Emre Belözoğlu, futbolcu ise Arda Turan... Menacerlik şirketinin başında Ahmet Bulut gözüküyor.

Perde arkasındaki gerçek sahiplerinin ise Emre Belözoğlu ile Okan Buruk olduğu belirtiliyor. Ahmet Bulutun adına kayıtlı gözüken menacerlik şirketinin futbolcuları arasında bulunan isimler ise hayli ilginç.

Fenerbahçeye yeni transfer edilen Bekir İrtegün, Galatasarayın talip olduğu ve Fenerbahçenin de şimdi devreye girdiği Manisa kalecisi Ufuk Ceylan, Batuhan Karadeniz, İbrahim Toraman, Hakan Balta, Rüştü Reçber vs. Akla şu soru geliyor, o zaman bu ve daha fazlası Emre Belözoğlu ile Okan Burukun futbolcuları mı oluyor?

Mehmet Demirkol'un yazısı ise şöyle:

Menajerlik nedir?

1-Topuz, Fenerbahçeyi arıyor. Gelmek istiyorum, beni istiyor musunuz? diye soruyor. Zaten kulübünle görüşüyoruz diyorlar.

2-Sonra Beşiktaşı arıyor. Beşiktaş müthiş bir süratle davranıp imzayı attırıyor.

3-Hakan Gündoğar harika bir gazetecilik başarısıyla Topuzun imza attıktan sonra çekilen Beşiktaş formalı fotoğrafını yayınlıyor.

4-Beşiktaş, sonra Kayseriye başvuruyor ve Biz Fenerbahçeyle anlaştık cevabını alıyor.

5-Son olarak da eski bir Galatasaray yöneticisi Mehmet bana doğuştan
Galatasaraylıyım demişti diyor.

Tüm bunlar 2 gün içinde oluyor. Topuzun hangi takımı tuttuğunda değilim. O formayı giyip böyle bir açıklama yapıyorsa Beşiktaşlıdır, saygı duyulmalıdır. Ama Çarşıda Alenin yardımcısı olsa bile bir menajer bir profesyonelin bunu yapmasına izin verir mi?

Alın bu olay vasıtasıyla tartışılması gereken bir diğer durum. Türkiyede menajerlik.

Oyuncu menajerler var. Misal Fenerbahçede oynuyor, Galatasarayda futbolcusu var. İkisi de büyük yıldız hem de. Çok büyük hem de. Başa bir adam koyuyorlar patron gözüküyor. Fenerbahçeli yıldız Galatasaraylı yıldızın geleceğinde söz sahibi oluyor.

Menajer var. Oyuncuya daha imza atılmadan forma giydiriyor.
Peki tüm bunların menajerler dahil kime ne faydası oluyor? Menajerin Türkçesi, yürütücü demek. Ama birinci anlamıyla mecazıyla değil. Peki ya Türkiyede?

Not: Tabii ki hepsinden bahsetmiyorum. 1 ya da 2 menajer var bu işi doğru yapan. Yoksa onlar da mı bıraktı? Çünkü bu işe girip 3 ay sonra Allah müstehakınızı versin diye bırakan o kadar çok adam gibi adam var ki. Bkz. Mustafa Doğan...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*