Bu iddiaya Uğur Dündar ne diyecek?

Bu iddiaya Uğur Dündar ne diyecek?.9727
  • Giriş : 01.10.2008 / 22:19:00

Mesut Yılmaz'ın Osman Ak'a dinleme görevi verirken yanında Dündar da vardı.!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Telefon dinleme olayı Ergenekon terör örgütü operasyonlarında sık sık gündeme geldi. Şu anda telefon dinlemesine karşı çıkan bazı gazetecilerin, Mesut Yılmaz'ın Osman Ak'a dinleme görevi verdiği sırada yanında oldukları ortaya çıktı.

Star Gazetesi'nden Şamil Tayyar, bu gazetecilerden birisinin Uğur Dündar olduğunu yazdı.

Dündar"ı neden yazmadın?

Fox TV"de başarılı programlara imza atan Kadir Çelik"le dün sohbet ederken o döneme ilişkin yeni bir şey daha öğrendim. Çelik dedi ki: "5-6 yıl önce o kanunsuz telefon dinlemelerini Objektif"in internet sitesinde yayınladım. Osman Ak"ın ifadelerine de yer verdim. Mesut Yılmaz, Osman Ak"a dinleme görevi verirken yanında Tuncay Özkan da vardı. Bu yayından sonra Tuncay beni aradı."

Haliyle sordum: "Ne yaptı yalanladı mı?"

"Hayır" dedi Çelik: "Tuncay yazılanların hepsini doğruladı. Ama Mesut Yılmaz"la görüşürken yanımızda Uğur Dündar da vardı, Osman Ak"ın ifadelerinde Uğur Dündar da geçiyor, neden sadece beni yazıyorsunuz, Dündar"ı yazmıyorsunuz diye sitem etti."

Yani, Kanal D"deki selefi Dündar"ı gambazlamış! Ya da suça ortak bulmuş! Uğur Dündar konuya açıklık getirirse, sütunlarımız kendine sonuna kadar açıktır.

İşin daha vahim tarafı, istihbarat görevlisi gibi siyasetçilere hizmet aşkı, "araştırmacı gazetecilik" olarak pazarlanıyor. Buna öykünen mahallenin "ne oldum delisi" yeni çocuğu da Ergenekon sanıklarına "sonuna kadar kefilim, iyi arkadaştır" diyor.

Bir de utanmadan bu rezillikleri gözler önüne serenlerin boyunlarına "yandaş" yaftasını asmaya kalkıyorlar.

Sizi Ergenekoncular sizi...

Uğur Dündar"ın Tayyar"ın yazısıyla ilgili yaptığı açıklama…

Tuncay Özkan şu anda cezaevinde tutuklu. Benim hakkımda atıp tutmasına karşın ben halen tutuklu olarak cezaevinde bulunan cevap veremeyecek ve savunmasız bir kişi hakkında konuşmayı doğru bulmayan bir karaktere sahibim. Ancak Şamil Tayyar"ın yazısında ismim geçtiği için cevap hakkımı kullanmak istiyorum.

Bu yazıya konu olan olayda bilgi de, iddia da tümüyle Tuncay Özkan"a aittir. Ben ve haluk Şahin bu iddianın doğru olamayacağını söylemememize karşın O, kendisine ihbarı yapan kişiye çok güvendiğini ve bir skandalı önlemek için üstüne düşeni yapacağını söylemişti. Dediğim gibi, Tuncay Özkan hakkında cezaevinde olduğu için daha fazla konuşmak istemiyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*