Bu ilacı satanı ihbar edin

Bu ilacı satanı ihbar edin.17153
  • Giriş : 02.09.2007 / 08:50:00

Tarım Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yasal izni olmayan bu tür ürünlerin kullanılmaması istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yasal izni olmayan bu tür ürünlerin kesinlikle kullanılmaması istendi. Açıklamada, "Günümüz itibarıyla 'Lida' adlı ürünlerin, gerekli izinleri almadan ve yasal olmayan yollardan tüketime sunulduğu anlaşıldığından, bu tür ürünlerin tüketilmemesi gerekmektedir. Halkımızın, bu tür ürünleri bulunduran iş yerlerine Bakanlığımıza bildirmesi denetimlere güç katacaktır" denilerek, bu zayıflama ilacını satan yerlerin ihbar edilmesi istendi.

SİTEDEKİ ‘YALAN’ BEYAN

Daha önce yasal izinle eczanelerde satılan Lida adlı zayıflama ilacının, sağlığa zararlı "sibutramin" maddesi içerdiği belirlenince bakanlık tarafından izinleri iptal edilmişti. Bakanlığın ‘ürünün izni yok’ açıklamasına rağmen lida ilacının resmi sitesinde “Ürünümüz Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nca onaylıdır” ifadesi yer alıyor.

SATIŞI DEVAM EDİYOR

Ayrıca siteye girildiğinde satış linkinin halen aktif olduğu, kredi kartıyla yapılan siparişlerin 1 saat içerisinde tüketiciye teslim edilmesi ve ilacın halen bazı eczane raflarını süslemeye devam etmesi, şaşkınlık yaratıyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious