Bu ilçeler AK Parti'yi bile şaşırttı!

Bu ilçeler AK Parti'yi bile şaşırttı!.24298
  • Giriş : 26.07.2007 / 15:58:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 17:21:48

AK Parti'de, Maltepe-Beykoz-Şile üçgeni şoku yaşanıyor. Peki neden?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

60. dönem hükümetine tek başına iktidar olarak gelen AKP'yi Maltepe-Beykoz-Şile ilçeleri deyim yerindeyse “hayal kırıklığına” uğrattı.

Üç ilçenin de Belediye Başkanı AKP'li. Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu 22 Temmuz Genel seçimlerine başarısızlıklarıyla dipnot düştüler.

CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün ise CHP'nin yüzde 20,75'lik oy oranı almasına rağmen elde ettiği yüzdelik başarı "Kadıköy Belediyesi AKP rüzgârına rağmen çalışmalarını başarıyla tamamladı" söylentilerine yol açtı. Beykoz gibi AKP'nin etkin olduğunun gözlendiği ilçelerde ise alınan başarısız sonuçlar akıllara "Bu ilçelerin çalışmaları başarısız mı oldu?" sorusunu getiriyor.

Maltepe-Beykoz-Şile ilçelerinde AKP’nin 22 Temmuz seçimlerinde aldığı oy oranının artışı geçen dönem seçimler ele alındığında gölgede kalıyor. Beykoz ilçesinde AKP’nin oy artışı yok denecek kadar az. Bu da AKP’li Beykoz Belediye Başkanı Ergül’ün gelecek yerel seçimlerde koltuğunun sallanacağını gösteriyor.

Başarısız bir seçim çalışmasıyla sonuçlanan Maltepe-Beykoz-Şile ilçelerinin başkanlarının önümüzdeki süreçte AKP Genel Merkezi tarafından ne şekilde değerlendirileceği şimdiden merak konusu oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious