'Bu iş bitti, Aurelio gider'

'Bu iş bitti, Aurelio gider'.10689
  • Giriş : 31.12.2007 / 08:48:00

Futbolcusunun Fenerbahçe'de kalması için yoğun baskı gördüğünü söyleyen menacer Bayram Tutumlu, "Ancak bu iş yüzde 95 bitti" iddiasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

‘Ailem devreye sokuldu’

Başkan Aziz Yıldırım’ın önceki gün bir görüşme yapıp, Fenerbahçe’de kalması konusunda ikna ettiği bildirilen Mehmet Aurelio’nun Valencia’ya transferi için menaceri Bayram Tutumlu çok farklı konuştu. Sambacı’nın takımında kalması için yoğun baskı olduğunu itiraf eden Tutumlu, “Fenerbahçeli yöneticiler, aile büyüklerim olan ağabeylerim Ahmet ve İsmet Tutumlu aracılığıyla bana baskı yapıyor. Ağabeylerim de Fenerbahçeli oldukları için Aurelio’nun kalmasını istiyor” dedi.

‘Koeman her gün soruyor’

Valencia Teknik Direktörü Koeman’ın, tam bir Aurelio aşığı olduğunu vurgulayan Bayram Tutumlu, şu açıklamayı yaptı: “Her gün, bu transferin ne zaman biteceğini soruyor. Koeman ile aramızda kesinlikle teknik direktör-menacer ilişkisi yok. Onun dostluğu benim için herşeyden önemli. Aurelio da Valencia’da oynamak istiyor. Anadolu kültüründe büyüklerin sözlerine değer verilir. Hemen kestirip atamıyorsun. Ama Aurelio’nun yüzde 95 Valencia’da olduğunu söyleyebilirim.”

Kısa...Kısa...

Albümlü, posterli

Kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin ocak sayısı, “100 yıl hedefleri başarıldı. Yeni yılda yeni hedeflere” başlığıyla piyasaya çıkıyor. 2008’in bu ilk sayısının bir de dev armağanı var; 60 sayfalık 100 Yıl Albümü. Kulübün 100 yılını teker teker öykülendiren etiketlerle resimlendirilen albüm Belgrad’da basıldı. Dergi ayrıca 50x70 cm. ebatlarında bir de poster armağan ediyor. Çeşitli ropörtajlar, Futbol, Basketbol, voleybol başta olmak üzere tüm branşlardan haberler, fotoğrafların yer aldığı Fenerbahçe Dergisi, yeni yılın ilk günlerinde piyasada olacak.

Fener gitmeden kamp kurdular

Fenerbahçe, ikinci yarı hazırlıkları için Antalya’ya yarın akşam gidecek ama aralarında Japonlar, 4 Brezilyalı ve 2 İspanyol’un bulunduğu yabancı gazeteciler, Belek’te iki gün önceden kamp kurdu bile. Kanarya’nın Devler Ligi’nde Sevilla ile eşleşmesinin yanısıra, Valencia’nın Aurelio, Atletico Madrid’in de Semih’i transfer etmek istemesi nedeniyle, İspanyol basını Sarı-Lacivertli ekibi yakın takibe aldı. Zico’nun yanısıra, 6 Sambacı’nın Fenerbahçe’de forma giymesi de, Brezilya basınını yollara düşürdü. Japonlar da, Zico nedeniyle Kanarya’yla ilgilenince, Belek yabancı gazeteci akınına uğradı.

Antalya’da sıkı program

Bir haftalık iznin ardından ikinci yarı hazırlıklarına dün akşam Samandıra’da yaptığı idmanla başlayan Fenerbahçe’yi Antalya’da çok yoğun bir program bekliyor. Bu sabah 11:00’de yılın son çalışmasını yapacak olan Sarı-Lacivertliler, yarın 19:00’da Antalya’ya uçacak. Belek’te saat 08:00, 11:00 ve 17:00 olmak üzere günde 3 idmana çıkacak olan Fenerbahçeli futbolcular, zaman zaman da ormanda kros yapacak. Belek kampının kondisyon ağırlıklı çalışmalarla geçeceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious