Bu iş gittikçe sarpa sarıyor!

Bu iş gittikçe sarpa sarıyor!.16048
  • Giriş : 01.12.2008 / 22:56:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:46:32

Ergenekon duruşması Eski MİT yöneticisi Mehmet Eymür hakkında bir iddiaya tanıklık etti. Bakın Eymür'ü neyle suçladılar?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MİT Kont Terör Merkezi Daire Başkanı Mehmet Eymür'ün Zekariya Öz'e bilgi taşıdığı iddia edildi. "Ergenekon" Davası'nın tutuklu sanıklarından Vedat Yenerer'in avukatı Vural Ergül, dosyadaki, bilgisayardan alınan bir belgenin Mehmet Eymür'ün bilgisayarından çıkıp çıkmadığının sorulmasını istedi.


MİT EYMÜR'Ü İŞARET ETMİŞTİ
Ergenekon'un karakutusu Tuncay Güney'in MİT mensubu olduğu ortaya çıkınca kurumdan yapılan açıklamada Eymür işaret edilmişti. "Güney feshedilen Kontr Terör Merkezi'nin elemanıydı yani Eymür'ün adamıydı" denilmişti.

Davanın görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne bir dilekçe sunan avukat Ergül, basında, "Tuncay Güney'in Emekli Sandığı kayıtlarının

kapatıldığı" yönünde haberler çıktığına dikkati çekerek, Güney'in Emekli Sandığı dosyasının mahkemeye getirilmesini istedi.

Ergül dilekçesinde, "MİT Kontr-Terör Merkezi'nin daha önce başında olan Mehmet Eymür'ün bir dizi usulsüzlük ile Güney'i bir kamu kurumu üzerinden Emekli Sandığı'na kaydettiğini" öne sürdü.

MEHMET EYMÜR SORUŞTURMAYI YÖNLENDİRDİ

Dava dosyasının 58. klasörünün 27. sayfasındaki, 24 Şubat 2008 tarihli bir bilgisayar çıktısının da Mehmet Eymür'ün soruşturmayı yönlendirdiğini ortaya çıkardığını savunan Ergül, çıktının altındaki elektronik adresin ne anlam taşıdığı konusunda bilirkişi raporu alınmasını istedi.

O BELGE BİLGİSAYARINDAN ÇIKTI MI?

Avukat Ergül dilekçesinde, Eymür'e söz konusu belgenin kendi bilgisayarının belleğinden çıkıp çıkmadığının sorulmasını, bellek Eymür'ün değilse, neden Mehmet Eymür adının verildiğinin açıklığa kavuşturulmasını istediğini belirtti.

MEHMET EYMÜR ZEKERİYA ÖZ'E BİLGİ VERDİ

Dilekçesinde, bu çıktının dosyada unutulduğunu savunan Ergül, "Mehmet Eymür adlı bir bilgisayar belleği içerisinde getirilen bilgilerin Cumhuriyet
Savcısı Zekeriya Öz'ün bilgisayarına takıldığını" ileri sürdü.

"Bu çıktıda açıkça anlaşılacağı üzere Mehmet Eymür, Zekeriya Öz'e bilgi ve belge servisi suretiyle soruşturmaya yol vermiştir" iddiasında bulunan Ergül, bilgisayar çıktısının 24 Şubat 2008 tarihli olduğunu, Mehmet Eymür'ün tanık olarak ifadesini de 17 Haziran 2008'de verdiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*