Bu kadarı da fazla!

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da piyasa değeri 35 milyon 500 bin YTL olduğu belirtilen yaklaşık 23 milyon 670 bin kök dişi Hint keneviri ve 50 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, merkeze bağlı Çiftlik köyünde G.Y'ye ait araziyi pamuk ekimi için kiralayan M.S. (26) ile aynı köyde B.Y'ye ait araziyi kiralayan N.B'nin (74) uyuşturucu yapımında ham madde olarak kullanılan dişi Hint keneviri ektiği ihbarını aldı.

Bunun üzerine köydeki 3 ayrı tarlaya operasyon düzenleyen ekipler, toplam 300 dönümlük pamuk ekili tarlalarda, pamukların arasına ekilmiş halde yaklaşık 23 milyon 670 kök dişi Hint keneviri ve 50 kilogram kubar esrar ele geçirdi.

Olayla ilgi tarlaları kiralayan M.K. ve N.B. gözaltına alındı. Ele geçirilen Hint kenevirinin bir kısmı jandarma ekiplerince tarlalardan söküldükten sonra yakılarak imha edildi. Diğer tarlalardaki Hint kenevirlerinin söküm işlemi devam ediyor.

Bu arada, ele geçirilen yaklaşık 23 milyon Hint kenevirinin, son yıllarda Türkiye genelinde gerçekleştirilen operasyonlardaki en yüksek miktar olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious