Bu kış ne bulursak giyeceğiz!

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Sonbahar-kış sezonunda neler giyeceğimizin sinyalleri dünyaca ünlü modacıların uluslararası defilelerinden geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kürksüz olmaz!

Havalı olmayı sevenler için iyi haber; lüks ve ihtişamı temsil eden kürkler, yeni sezonda her türlü kıyafette karşımıza çıkıyor. Keçisi, tilkisi derken kürk bu sezon hayatın vazgeçilmez parçası olacak gibi... Örneğin spor bir anorak ve mini bir eteğin üzerine giyilmiş kürk bir yelek... Ya da yaka ve manşetlerde kullanılan kürk, bu kış tüm bedeni saracak. Modacıların podyumlarda fırtına gibi esen tasarımlarından anlaşıldığına göre bu sezon kadınlar genelde çinçilla ve dağ kedisinden kürkleriyle gezinecek.

Etekler ne oldu?

Bacaklarınıza güveniyorsanız bu sezon sizin için iki etek boyu alternatifi var: Mini ve midi... Bu etekleri uzun bir ceket ya da paltoyla kombinlemek bu sezon in... Bazı modacılar ise diğer tasarımlarla tezat oluştururcasına etek boylarını diz hizasının altlarına kadar indirmeyi tercih etmiş.

Kalın topuk

Kış sezonunun her daim en büyük kurtarıcılarından olan çizmelerde bu sezon topuklar kalınlaşıyor. Genelde boyları dizin altında biten çizmeler artık daha da uzun, burunları ise yuvarlak ya da kare...

Parlayın

Yaz-kış, gecegündüz demeden kullandığımız dore ve lame gibi pırıltılı aksesuvar ve tasarımları kullanmaya devam! Sonbaharın kasvetli yüzünü pırıltılı kumaşlarla aydınlatan modacılar, elbise tasarımlarına ağırlık vermiş. V yaka ise bu grubun öne çıkan en önemli detayı...

Kat kat giyin!

Güneşin yakıcı etkisini sürdürmeye devam ettiği şu günlerde kat kat giyinmek kulağa pek hoş gelmese de, yeni sezonda ne bulursanız giymeye hazır olun! Örneğin örgü trikoların üzerine elbiseler, bu elbiselerin altına da sıkı taytlar ilginç olabilir.

Pantolon dünyası

Rahat ve yumuşacık kaşmir ya da vücudu sıkıca saran likra taytlar... Dar siyah pantolonlar... Ve erkeksi hatlar taşıyan pilili ya da düz pantolonlar... Bu üçü, bu sezonun en hit parçalarından... Ancak bu tasarımları giyerken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Eğer pantolonunuz çok dar kesimliyse üzerine bol ya da dar hatlı bir üst giyebilirsiniz. Kolları ve beden boyu kısacık ceketler de iyi bir alternatif.

Paltolar bol bol

Geçtiğimiz sezonlardan kalan hanım hanımcık paltolarınızı bir kenara bırakın! Son derece geniş kesimli, askeri çizgiler taşıyan palto ya da kaplardan edinin. Modacılar bu tasarımları çıplak bacaklar ya da taytlarla tamamlamayı tercih etmiş. Minicik etekler giyerek sert hatlı paltolara hafif bir kadınsılık katabilirsiniz.

Hayvan derisi

Piton ve krokodil gibi pahalı ve nadir bulunan derilerin yeni versiyonları bu kış karşımıza çıkıyor. Tasarımcılar çantalarda; yumuşak ve sert derileri, zincirden metal tokalar, demir paralardan kaplumbağa kabuğuna kadar birçok süsleme kullanmış.

Yastık gibi

Çantalar bu sezon sanki yumuşacık birer yastık gibi... Tüm yüzeyleri yumuşacık kürklerle kaplı çantalarda, leopar deseni ön plana çıkıyor. Görselliğin yanı sıra dokunma hissine de hizmet eden bu çantaları yağmurdan korumakta fayda var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious