Bu kız 'kan ağlıyor'

Bu kız 'kan ağlıyor'.8357
  • Giriş : 01.10.2008 / 10:55:00

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde yaşayan 13 yaşındaki Twinkle Dwivedi adlı kız çocuğu, nadir görülen bir kan hastalığının pençesinde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dwivedi, kanın pıhıtılaşmasını sağlayan trombositlerinde bozukluk olması nedeniyle her gün 5 ila 20 kez kan ağlıyor.

Vücudunda herhangi bir yara olmamasına karşın başta gözleri olmak üzere Dwivedi'nin burnu, saç dipleri, boynu ve ayak içlerinden kan geliyor.

Dwivedi'nin annesi Nandani, son bir senedir kızının başına gelenlere hiçbir doktorun tam bir açıklama getiremediğini, bu nedenle de kanamaları durdurmak için ellerinden birşey gelmediğini söylüyor.

Yerel halk tarafından 'lanetli' olarak görülen kızlarını, diğer öğrenciler ve velilerden gelen baskılar nedeniyle okuldan almak zorunda kaldıklarını söyleyen Nandani, 'Biz batıl inançlı insanlar değiliz ama bir çare bulabilmek için birçok tapınak, kilise ve cami gezdik, buna karşın hiçbir şey onu iyi etmedi' diye konuştu.

Dwivedi ise, bu sıradışı durum nedeniyle başlarda çok korktuğunu ve her kanamasında saatlerce ağladığını söylerken, şimdi hastalığını kabullendiğini ve sakin olduğunu belirtti.

Uzmanlar, Dwivedi'nin durumunu açıklayan kanla ilgili birkaç hastalık bulunduğunu, buna karşın kesin bir tedavi için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*