Bu köyde internet cafe var, internet yok!

Bu köyde internet cafe var, internet yok!.9199
  • Giriş : 18.12.2008 / 15:30:00

Kırklareli'nin Asılbeyi Köyü'nde 3 yıl önce internet cafe açan ama aradn geçen zamanda interneti köye getirtemeyen vatandaşlar sabit hatlarını iptal ettirecek...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kırklareli Merkez İlçeye bağlı Asilbeyli köyünde yaklaşık üç yıl önce açılmış olan internet cafe yapılan tüm masraflarıyla boş duruyor. Cafe Sahibi Özgür Aksoy; “Köyüme hizmet vermek için açtığım internet cafe internetin gelmemesi üzerine beni zarara uğrattı. Cafeyi açmak için 20 bin YTL masraf yaptım. İnternet cafe açmamın sebebi ise gençlerin internette araştırma yapmak için her gün köyden Kırklareli'ne gittiğini görmemdir” diyor

Sabit hatlarımı iptal etmek istediler

İnternet talebine herhangi bir cevabın gelmemesi üzerine köy halkı internet cafeye sahip çıktıklarını belirterek internetin gelmemesi üzerine 60 Türk Telekom abonesinin aboneliğini iptal edeceklerini dilekçeyle ilgili makamlara bildirmişlerdi. Bunun üzerine açıklama yapan Türk Telekom yetkilileri 2008 yılı içersindeki çalışma planlarının içinde Asilbeyli Köyü'ne internet götürmek olduğunu belirtmişlerdi. 2009'a girmeye günler kala köy halkı yine tepkisini ortaya koydu.

“Teknoloji dileniyoruz”

Bu güne kadar cevap gelmese de verdikleri mücadelenin arkasında duracaklarını belirten köy halkı; “Yaşadığımız yer Kırklareli'nin merkezine sadece 6 kilometre mesafede. Gören de dağ başında yaşıyoruz sanacak. Her müracaatımızda gelecek dediler. Kimsenin konu ile ilgilendiği yok. Yaşadığımız bu çağda teknoloji dileniyoruz.

İnternet ile ilgili her gün yeni gelişmeler oluyor. Şuan Türk Telekom'un “Vitamin” programı çocuklar için çok faydalı bir program. Bundan faydalanmak bizim çocuklarımızın da hakkı. Köyümüze internet gelirse en az 100 ADSL abonesi olacak” dediler.

Köyün gençlerinden Kadir Karazahim ise; “Yapacağımız en küçük bir araştırma için kalkıp Kırklareli'ne gidiyoruz. Bunun maliyeti de çok fazla oluyor. Ben şimdi burada konuşsam da yetkililer beni anlayamaz. Ama bir gün internetten bir sayfa çıkarmak için otobüsle 6 kilometre yol gitmek zorunda kalırlarsa işte o zaman bizi biraz anlarlar” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*