Bu köyün herseyi var!

Bu köyün herseyi var!.10551
  • Giriş : 21.10.2005 / 00:00:00

GAZIANTEP - Gaziantep'in Islahiye Ilçesi'ne bagli Yesemek Köyü'nün artik yalniz müzesi yok. Ayni zamanda kültür ve el sanatlari merkezi ile bilgisayar laboratuari da var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Opet Petrol Yönetim Kurulu Baskani Fikret Öztürk'ün esi ve sirketin yönetim kurulu üyesi olan Nurten Öztürk tarafindan yakindan takip edilip uygulanan proje geregi müzede yapilan tadilatlar, bilgisayar laboratuari ve kültür merkezi Gaziantep Valisi Lütfullah Bilgin'in de katildigi törenle açildi.

Açilista bir konusma yapan Gaziantep Valisi Bilgin, Zeugma Müzesi'nin ardindan Gaziantep'in kültürel dokusuna önemli bir katki daha saglandigini belirterek yine Islahiye'de bulunan Tilmen Höyük ve Zincirli Höyük'ün de kazandirilmasi ile kültür turizminin büyük bir gelisme gösterecegine inandigini söyledi.

Vali Bilgin, en iyi devletin milletine hizmet eden devlet oldugunu, özel sirketler tarafindan köyü kazandirilan bu degerlerin korunmasi ve yasatilmasi için devlet yetkililerinin de bundan sonra bu ve bütün köyleri ihmal etmeden sahiplenmesini istedi.

Örnek köy projesinin de imkan sahibi is adamlari tarafindan örnek alinmasi temenniside bulunan Gaziantep Valisi Lütfullah Bilgin ayni zamanda kendi ögretmenleri de olan Fikret Öztürk ve esi Nurten Öztürk'e sergiledikleri bu örnek çalismadan dolayi tesekkür etti.

Açilista konusan Nurten Öztürk sirket olarak sadece para kazanmayi düsünmedigi kazandigi paralar ile insana da yatirim yaparak parayi bir araç olarak gördüklerini söyledi.

Öztürk sunlari söyledi: "2000 yilinda baslattigimiz temiz tuvalet projesi ile yesil yol projesi örnek köy projesinde çakisti. Kalkinma köyden baslar. Köylüler ile sehirde yasayan insanlarin arasinda büyük farklarin olusmamasi için örnek köy projelerine destek veriyoruz. Köylüler ile kaynasma ve kardeslik havasinin olusmasi için sirket olarak daima yanlarinda olacagiz. 4 bin yillik geçmise sahip olan müzenin turizme kazandirilmasi için desteklerimiz sürecektir."

Islahiye Kaymakami Bekir Yilmaz da, yaptigi konusmada ilçelerine yaptiklari bu turizm yatirimi için kendilerine tesekkür ettigini belirterek, emegi bulunan tüm kisilere minnettar olduklarini söyledi.

Konusmalarin adinda halk kültür ve el sanatlari merkezi, bilgisayar laboratuarinin açilisi gerçeklestirilerek seyir tepesinde Yesemek Açik Hava Müzesi'nin gezilmesi gerçeklestirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious